Gündem Haberleri

  Çalışanlarına yatırım yapanlar kazanacak

  EkoNet
  17.05.2010 - 17:01 | Son Güncelleme:

  Saint Joseph’liler Derneği’nin düzenlediği, “Quartier 15.00” panelinde, çalışanlarına yatırım yapan şirketlerin ileride büyük başarılara imza atacağına dikkat çekildi.

  Daha önce medya, hukuk, Avrupa Birliği, yüksek öğrenim, global kriz üzerine yine Saint Joseph’liler Derneği üyesi, sektör lideri uzman konuşmacılar ile gerçekleştirilen panellerin bu yılki yeni başlığı, küresel krizin bir sonucu olan işsizlik rakamlarının % 10’lar seviyesini görmesi nedeni ile, “İş Hayatında İnsan” olarak belirlendi.       

   

  Moderatör Dr. Cüneyt Dirican, panelin açılışında, 1871 yılında İstanbul Kadıköy’de kurulmuş Saint Joseph Fransız Lisesi’nin 140 yıllık tarihinde birçok kriz, dünya savaşı, ekonomik düzen ve değişimi yaşadığını ve bulunduğumuz dönem itibarı ile de dünyada yeni bir düzenin kurulmakta olduğunu ve hep birlikte bu sürece şahit olduklarını aktardı.  

           

  UZMANLAR KONUŞTU       

  Uluslararası yönetim danışmanlığı şirketi Korn Ferry International Ülke Müdürü Şerif Kaynar, dünyada teknoloji ve krizler ile birlikte her alanda değişimlerin yaşandığını, artık şirket organizasyonunda her seviyedeki çalışandan gelen “e-postaları” dikkate alıp cevap veren yöneticilerin iyi yönetici olarak kabul edildiğini vurguladı.

   

  Panelin ikinci konuşmacısı Msearch Yönetim Danışmanlık Yönetici Ortağı Barbaros Eneç, bilgi çağında yaşandığını ve bilgi yönetiminin önem kazandığına vurgu yaptı. Bilgi bombardımanı altında yaşayan çalışanların hangi bilgiye nasıl ulaşacağını, nereden bulacağını bilmesinin yeni bir kültür oluşturduğuna dikkat çekti.  

   

  İş hayatında insan kelimesinin işsizlik rakamlarının gölgesinde kalmaya başladığına dikkat çekilen panelin diğer bir konuşmacısı olan KRM Yönetim Danışmanlık Genel Müdürü Kerim Paker, dünyada çok farklı dönüşümlerin yaşandığını ancak 2050 yılında sanılanın aksine bir işgücü fazlası yerine Avrupa’da yaşlanan nüfus nedeni ile istihdam açığı oluşacağına dikkat çekti.

   

  ÖNCE ÇALIŞAN

  Çalışanlarını iş dünyasının “Bilanço dışı kıymeti” olarak değerlendiren şirketlerin önümüzdeki yıllarda daha başarılı işlere imza atacağının altının çizildiği panelde, Manifesto İletişim Danışmanlığı ve Etkinlik Yönetimi Genel Müdürü Ozan Özkan, özellikle iletişim ve halkla ilişkiler sektöründe başarılı olmanın insana yatırım yapmaktan geçtiğini belirtti.

   

  Panelde şirketlerin insana yönelik yatırımlarının entelektüel birikimi üzerine olması gerektiği sonucuna varıldı.   

   

   Şirketlerin üst düzey yöneticilerine danışmanlık hizmeti sağlayan Q-Challenge Türkiye Coaching & Sparring Yönetici Ortağı Uğur Saltık, krizlerde bir gecede şirketlerin strateji, organizasyon ve vizyonlarının değişebildiğini ama insanın değişmediğine atıfta bulunarak, şirketlerin ve çalışanların güçlü yönlerine odaklanması gerektiğinin önemine vurgu yaptı.  

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı