Gündem Haberleri

  Çaldıkları motosikletleri sahiplerine sattılar

  Taylan YILDIRIM/İZMİR, (DHA)
  06.01.2011 - 13:54 | Son Güncelleme:

  İzmir’de çaldıkları motosikletlerin sahiplerine ulaşıp geri verme karşılığında para isteyen, para alamadıklarında ise bunları parçalanmak üzere İstanbul’a gönderdikleri ileri sürülen M.K., D.K. ve M.K., polisin takibiyle yakalandı.

  Motosiklet hırsızlıklarına yönelik olarak polise başvuran bir kişinin verdiği bilgiler doğrultusunda çalışma başlatıldı. Ekiplerin araştırmalarında kimliği belirlenen M.K.’nin evine yapılan baskında, çeşitli yerlerden çalındığı belirlenen motosiklet, eldiven, bel koruyuculuğu ve kask ele geçirildi. M.K.’nin Oto Hırsızlık Büro Amirliği’ne götürülmesinin ardından soruşturmanın derinleştirilmesiyle, suç ortakları D.K. ile M.K. da yakalandı.

  Zanlılardan M.K. ile D.K.’nin, Karabağlar ilçesindeki iki ayrı yerden iki motosiksiklet çaldıktan sonra sahiplerine ulaşarak teslim etme karşılığında 6’şar bin TL aldıkları belirlendi. Zanlıların ayrıca çaldıktan sonra sahiplerine geri satamadıkları motosikletleri ise kamyonlarla, parçalanmak üzere İstanbul’a gönderdikleri ileri sürüldü. Toplam 5 motosiklet hırsızlığından haklarında işlem yapılan üç zanlı, adliyeye sevkedildi.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı