Gündem Haberleri

  Çakmakla oynarken evi yakıyordu

  A.A.
  18.08.2006 - 16:48 | Son Güncelleme:

  Mersin'de, evde yalnız bırakıldığı belirtilen ve çakmakla oynarken yangın çıkaran küçük kızı, yanmaktan mahallenin gençleri kurtardı.

  Barış Mahallesi'nde bir apartmanın kapıcı dairesinde yaşayan 2 çocuk annesi Nazike Şahin, küçük kızı Şevval'i (4) evde bırakarak, tatlıcıda çalışan eşi Müslüm Şahin'in yanına gitti. Evde yalnız kalan Şevval, bulduğu çakmakla oynarken evdeki eşyaları tutuşturdu. Korkan küçük çocuk, pencereye çıkarak ağlamaya başladı.

  Bu sırada olayı fark eden mahallenin gençleri Mustafa Selvi (21) ve Ergin Yüceoğlu (20), pencereden eve girerek küçük kızı kurtardı. İki genç, daha sonra yangına müdahale ederek söndürdü. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri de soğutma çalışmalarını tamamladı.

  Küçük kızı kurtaran gençlerden Mustafa Selvi, evden çıkan yoğun duman arasında pencerede ağlayan küçük bir kız gördüklerini söyledi. Arkadaşı Ergin Yüceoğlu ile önce küçük kızı kurtardıklarını anlatan Selvi, daha sonra yeniden eve girerek yangına müdahale ettiklerini belirtti.

  Bu arada, olayı duyan küçük kızın anne ve babası eve geldi. Anne Nazike Şahin, küçük kızını sağlıklı görünce rahatladı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı