Gündem Haberleri

  Çakma kurtlar

  Hürriyet Haber
  10.09.2015 - 09:29 | Son Güncelleme:

  Hürriyet Gazetesi’ne pazar gecesi gerçekleşen saldırıda, grupta AK Parti İstanbul Milletvekili ve Gençlik Kolları Başkanı Abdürrahim Boynukalın ile partinin gençlik teşkilatından kişiler yer aldı. Bozkurt işareti yapan saldırganların Ülkücü olmadığını söyleyen MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, "Sağlıklı beş parmağı olan her insan bozkurt işareti yapabilir" dedi.

  Salı gecesi düzenlenen ikinci saldırıda ise gazete önünde toplanan gruptakilerin çoğu bozkurt işaretleri yaptı. Ancak MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, bozkurt işareti yapanların ülkücü değil ‘çakma kurt’ olduğunu belirterek şunları söyledi:

  Çakma kurtlar

  Hürriyet’e alçakça ve şerefsizce saldırı olmuştur. Bu saldırıları da AKP’nin kurdurttuğu Osmanlı Ocakları üzerinden yaptıklarını düşünüyoruz. Sağlıklı beş parmağı olan her insan bozkurt işareti yapabilir.

  Çakma kurtlar

  Dün beş parmaktan dördünü bir araya getirip rabia işareti yapanların bugün eylemlerini bozkurt işareti ile yapmaları alçakça ve şerefsizce bir harekettir.

  Çakma kurtlar

  Milliyetçi, ülkücü harekete atılan bir iftiradır. Milliyetçi, ülkücü camia bu saldırıları kınamaktadır. Biz bu olayların hiçbir yerinde değiliz. Olmayacağız.”

  Etiketler: ak parti , gündem
  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı