Gündem Haberleri

  Çakıcı'nın Bodrum sarayı

  Hürriyet Haber
  14.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Türkiye'nin en çok satan emlak dergisi Emlak Market, Alaattin Çakıcı ve Erol Evcil'in, Bodrum'daki yazlıklarını görüntüledi. Bu resimlerle, Türk Ticaret Bankası'nın satışı olayında işbirliği yapan Evcil ve Çakıcı'nın dostluklarının, yanyana ev alacak kadar ileri olduğu kanıtlandı. Dış duvarlarının yapımında yerel ustalar tarafından işlennen Milas taşı ile ahşap unsurların birleştiği site eğimli bir alanda konumlanıyor. Bu nedenle evlerin manzarası kapanmıyor. Her biri 270 metrekare büyüklükteki evlerin katları 90 metrekare. 4 oda, 1 salon, 4 banyo, 90 metrekarelik salonda 22 metrekarelik açık İtalyan mutfak şeklinde projelendirilen evler birbirleriyle aynı. Islak mekanlarda membran bazlı yalıtım malzemeleri ile izolasyonu tam olarak yapılan sitenin pek çok malzemesi İtalya'dan ithal edilmiş. İç dekorasyonu tamamlanarak, sahiplerine teslim edilecek olan evlerin her birinde bir jakuzi ile 5 airconditioner monte edilmiş. Toplamı 63 metrekareyi bulan teras ve balkona sahip olan villaların 120 metrekarelik ortak bir yüzme havuzlarının inşaatı da tamamlandı. Sitedeki evlerin kaba inşaatları da tamamlandı.

  Muhteşem manzara

  Alaattin Çakıcı ve Erol Evcil'in Bodrum içindeki kale ve Yunan adaları manzaralı tripleks villaları 270 metrekare büyüklüğünde. Yüksel Çağlar'ın Çağdaş İnşaat adlı şirketinin yaptığı, ‘‘Bodrum Evleri’’ adlı sitedeki villaların her biri 550 bin dolardan alıcı bekliyor.

  Banttaki Evcil'le komşu

  Müteahhitliğini, Çakıcı yakalandığı gün Fransa'ya giderek destek olan Müteahhit Yüksel Çağlar'ın yaptığı 10 villalık sitede diğer villaların inşaatları sürerken Alaaddin Çakıcı ve onunla ilgili bantlarda adı geçen Erol Evcil'in evleri tamamlanmış ve dekorasyonu yapılmış. Çevredekiler, evde oturan olmadığını ancak ara sıra bir bayanın evi kontrole geldiğini belirtiyorlar.

  Evler çok iyi korunuyor

  Çakıcı'nın güvenliği için kapalı devre televizyon sistemi, görüntülü düafon ve yangın alarm sistemi kurulmuş. Yerleşim henüz başlamamasına rağmen sitede 6 güvenlik görevlisi var. Ayrıca iletişimi sağlamak için telefon hatlarının yanı sıra eve bir de faks bağlanmış. Salonda dev ekran televizyonun yanı sıra evin tüm beyaz eşyaları da alınmış. Ancak etiketlerinin sökülmediği, yani henüz kullanılmadıkları görülüyor.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı