Gündem Haberleri

  Çakıcı'dan Ağca'ya 1.5 milyar harçlık

  Hürriyet Haber
  01.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kartal Cezaevi'nde bulunan Mehmet Ali Ağca, Alaattin Çakıcı'ya mektup yazarak, projelerini gerçekleştirmek için para istedi. Bunun üzerine Çakıcı, Ağca'nın hesabına 1.5 milyar yatırdı.

  ORGANİZE suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı, Kartal Özel Tip Cezaevi'nde tutuklu bulunan gazeteci-yazar Abdi İpekçi'nin katili Mehmet Ali Ağca'ya, 1.5 milyar liralık maddi destek verdi.

  İtalya'dan Türkiye'ye iade edilen Mehmet Ali Ağca, kardeşi Adnan Ağca aracılığıyla ülkücülerden maddi destek beklediğini açıklamıştı. Ağca, aradığı desteği bulamayınca, aynı cezaevinde tutuklu bulunan Alaattin Çakıcı'ya bir mektup yazdı. Mektupta, ‘‘Sizi iyi bir insan olarak tanıdım. Aynı çatı altında bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Ancak burada sıkıntılı günler geçiriyorum. Kendimle ilgili bir takım projelerim var. Bunları uygulamak için yardımınıza ihtiyacım var’’ dedi. Çakıcı bunun üzerine, cezaevindeki hesabından, Ağca'nın hesabına 1.5 milyar lira aktarılmasını istedi. Para Mehmet Ali Ağca'nın hesabına yatırıldı. Ağca, Alaattin Çakıcı'ya ikinci bir mektup yazarak, teşekkür etti.

  MEYDAN DAYAĞI

  Alaattin Çakıcı'nın adamları, aynı cezaevinde tutuklu bulunan Timuçin Kaplan'ın parmaklarının mazgalda sıkışıp kopması üzerine, infaz koruma memurlarına dayak attı. 2 infaz koruma memurunun hastanelik olduğu olayın her saniyesi güvenlik kameralarına yansıdı. Dayak yiyen görevliler Cengiz Yıldız ile Mustafa Çoban, cezaevi idaresine başvurarak, istifa dilekçelerini sundular. Ancak bu talepleri reddedildi. Kartal Cumhuriyet Başsavcı Vekili Erol Tut, konunun Adalet Bakanlığı'na iletildiğini söyledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı