Gündem Haberleri

  Çakıcı ve Evcil Soruşturma Komisyonu'na 4 saat bilgi verdi

  Hürriyet Haber
  04.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  TBMM Türkbank İhalesini Araştırma Komisyonu üyeleri, Kartal Özel Tip Cezaevi'nde, Alaattin Çakıcı ve Erol Evcil'in bilgisine başvurdu. Komisyon üyesi DSP İzmir Milletvekili Salih Dayıoğlu, ‘‘Mesut Yılmaz, Yaşar Topçu ve Eyüp Aşık hakkındaki araştırmalar birleştirildi. Çakıcı ile Evcil'in bu araştırma kapsamında bilgisine başvurduk’’ dedi.

  MHP İçel Milletvekili Ali Güngör başkanlığında 7 milletvekilinden oluşan araştırma komisyonu, saat 10.10'da cezaevine girdi. Kartal Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Boyrazoğlu'nun odasında, 4 saat Çakıcı ile Evcil'in bilgisine başvuran komisyon üyeleri, MHP İçel Milletvekili Ali Güngör, DSP İzmir Milletvekili Salih Dayıoğlu, DSP Samsun Milletvekili Yekta Açıkgöz, MHP Erzurum Milletvekili Cezmi Polat, ANAP Rize Milletvekili Ahmet Kabil, FP Bursa Milletvekili Faruk Çelik ve DYP Aksaray Milletvekili Murat Akın, saat 14.10'da cezaevinden ayrıldı.

  YILMAZ, TOPÇU ve AŞIK'LA DA GÖRÜŞECEKLER

  Görüşmeden sonra bir açıklama yapan DSP İzmir Milletvekili Salih Dayıoğlu, ‘‘Yararlı bir görüşme oldu. Çakıcı hemen hemen tüm sorulara cevap verdi. Komisyonumuz Jefi Kamhi ile Kamuran Çörtük'ü de dinledikten sonra, Mesut Yılmaz, Yaşar Topçu ve Eyüp Aşık'la görüşecek. Raporu 20 Haziran'da sunacağız’’ diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı