Gündem Haberleri

  Çakıcı Devletle pazarlık yaptı

  Hürriyet Haber
  21.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  FP Nevşehir Milletvekili ve TBMM Susurluk Komisyonu eski Başkanı Mehmet Elkatmış, Alaattin Çakıcı'nın gerçekte yakalanmadığını, devletle pazarlık yapıp teslim olduğunu ileri sürdü. Elkatmış, ‘‘Çakıcı Fransa'da etrafında 10 kişilik ünlü hukukçulardan bir avukat ordusu oluşturduktan sonra teslim oldu’’ dedi.

  Elkatmış, Fransız avukatların, 2 bin sayfalık bir doküman hazırlayıp, Alaattin Çakıcı'yı çok ucuz bir şekilde kurtarmak için çalıştıklarını ileri sürdü. Elkatmış, ‘‘Alaattin Çakıcı, artık teslim olmaya karar vermiş, hazırlıklarını yapmış, bunun altyapısını oluşturmuş. Birkaç bakan ile görüşmüş. Onlarla ne görüştü, ne pazarlıklar geçti, onları biz bilemiyoruz. Onun izahı bakanlara ve hükümete düşer. Bütün bunları yan yana getirdiğimizde ortaya Alaattin Çakıcı'nın yakalanmadığı ve kendiliğinden teslim olduğu ortaya çıkar. Yani, verilen bazı garantilerden sonra Çakıcı teslim olmuştur’’ diye konuştu.

  PEKER DE YAPTI

  Elkatmış, Sedat Peker'in de benzeri görüşmelerle kendiliğinden gelip teslim olduğunu ileri sürerek, ‘‘Sedat Peker de Çakıcı olayına benzer biçimde kendi uçağıyla gelip teslim olmuştur. Mesut Yılmaz'a Budapeşte'de yumrukla saldıran kişi için de aynısı uygulanmıştır’’ diye konuştu.

  Elkatmış, ‘Yeşil’ kod adlı Mahmut Yıldırım ile Alaattin Çakıcı arasında önemli ilişkiler bulunduğunu da öne sürdü.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı