Gündem Haberleri

  Çakıcı : Aşık'ın istifası normal

  Hürriyet Haber
  26.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Devlet Bakanı Eyüp Aşık'ın istifa ettiğini dün kaldığı Nice Cezaevi'nde kendisini ziyaret eden kardeşi Gençağa Çakıcı'dan öğrenen Alaattin Çakıcı, bunu normal karşıladığını söyledi.

  Çakıcı'nın, özellikle CHP Lideri Deniz Baykal'dan görevini yapmasını beklediği kaydedildi. Çakıcı'ya yakın çevreler, kasetin montaj olduğu iddialarının da rahatlıkla çürütülebileceğini vurguladılar.

  KAÇIRILMA KORKUSU

  Fransız polisi Çakıcı'nın kaçırılacağı yolunda istihbarat aldığı için giriş ve çıkışlarında şaşırtıcı taktikler uygulandı. Mahkeme günü makineli tüfekli özel timlerin Adliye Sarayı'na kuş uçurtmadığı gözlendi. Çakıcı, mahkemeye getirilirken basın mensuplarının beklediği kapı özellikle seçilmedi. Mahkeme çıkışında sadece Fransız basın mensupları, görüntü alabildiler. Bir yetkili elleri arkadan kelepçeyle bağlı Çakıcı'nın mahkeme çıkışı yüzünün neden gazete ile saklandığını Hürriyet'e şöyle açıkladı:

  Çakıcı’ya bir saldırı olmasın diye yüzü saklandı. Saldırgan biri mahkemeden çıkan kişinin, yüzde yüz Çakıcı olduğundan emin olamayacak ve tereddüt edecekti. Bu nedenle bir polis yüzüne gazete tuttu. Aynı anda silahlı timler, ateşe hazır vaziyette tabancalarının horuzlarını çekmişlerdi.'

  SUİKAST İHBARI

  Ayrıca Çakıcı'nın mahkeme sırasında öldürüleceği ihbarı üzerine, duruşmaya kimsenin alınmadığı belirtildi. Fransa Gizli İstihbarat Servisi, Çakıcı'nın öldürüleceği ihbarını değerlendirerek, duruşmanın kapalı yapılmasını önerdi. Bunun üzerine Mahkeme Başkanı, dünkü oturumun Fransız avukatlar dışında herkese kapalı yapılmasına karar verdi.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı