Gündem Haberleri

  Cahil Sarkozy tarih öğren

  Murat DELİKLİTAŞ /DHA
  15.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ermenistan ziyaretinde, 1915 olaylarını soykırım olarak tanımlayan Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy, İstanbul’da protesto edildi.

  Taksim Meydanı’nda toplanan MHP üyesi bir grup, ‘Sarkozy Cezayir’e Fransız Kalma’ yazılı pankart açtı. Cezayir soykırımına maruz kalanların fotoğraflarının bulunduğu maskeler takan grup üyeleri, “Binlerce çocuğu yetim bıraktın Fransa” sloganıyla Fransız Başkonsolosluğu’na yürüdü. Grup adına açıklama yapan MHP İstanbul İl Başkanı Abdurrahman Başkan, “Sarkozy büyük bir cehalet içinde olmasa, ekonomik ve siyasi kazancı için bir Ermeni lobisi yalanı olan bu basit siyasete alet olmazdı. Sarkozy’nin acil tarih öğrenmeye ihtiyacı vardır. Tarih okuyarak sadece cehaletini aşabilir, erdemli bir devlet adamı olmak istiyorsa, Türk tarihini iyi okumalı ve idrak etmelidir” dedi.
  Bu arada Sarkozy’nin danışmanı Jean David Levitte’in Türkiye’nin Paris Büyükelçisi Tahsin Burcuoğlu’na Sarkozy’nin açıklamalarının Türkiye’de yanlış anlaşıldığı ve Fransa’nın bu konuda Türkiye’yi karşısına almak istemediği mesajını verdiği belirtildi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı