Gündem Haberleri

  Çağrı Erhan: Türkiye 4,5 yıllık AKP iktidarıyla pasifleşti

  A.A
  04.07.2007 - 16:27 | Son Güncelleme:

  Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı Çağrı Erhan, “Türkiye, 4.5 yıllık AKP iktidarıyla birlikte gittikçe pasifleşen bir ülke durumuna getirildi” iddiasında bulundu.

  Erhan, yaptığı yazılı açıklamada, “2003 yılı başından itibaren her türlü bilgi ve deneyimden uzak danışmanlar aracılığı ile yürütülen bilinçsiz ve teslimiyetçi yaklaşımlar sonucunda Irak ile ilişkilerin, Türkiye'nin ulusal çıkarlarına ve ülkenin güvenliğine tamamen ters düşen dengesiz bir yapıya kavuşturulduğunu” öne sürdü.

  Çağrı Erhan, açıklamasında, “Irak'ın kuzeyindeki birtakım kendini bilmezlerin Türkiye'ye yönelik bu tutum ve söylemleri asla kabul edilemez. Türkiye, 4.5 yıllık AKP iktidarıyla birlikte gittikçe pasifleşen, başkalarının senaryolarında kendisine verilen küçük rolleri oynayan bir ülke durumuna getirildi” görüşüne yer verdi.

  Partisinin iktidara gelmesi durumunda “cesaretsiz, beceriksiz ve öngörüsüz politikalara son vereceğini” savunan Erhan, “söz dinleyen değil, söz dinleten bir Türkiye'yi” var edeceklerini kaydetti.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı