Gündem Haberleri

  Çağlayan Adliyesi otoparkındaki Azerice fişin sırrı

  hürriyet.com.tr
  13.04.2016 - 15:43 | Son Güncelleme:

  Çağlayan Adliyesi'ne giden Sözcü muhabiri Turgut Erat'ın başına oldukça ilginç bir olay geldi. Aracını otoparka bırakan muhabire verilen fiş tamamen Azericeydi. Olayı araştıran muhabir otoparkı Kartal H Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu’ndaki gardiyanların işlettiğini, bankomat fişlerini ise Azeri Sederek şirketinden aldıklarını öğrendi.

  Sözcü Muhabiri Turgut Erat bir dava için Çağlayan Adalet Sarayı’na gitti. Otoparka aracını bırakan muhabir bankomattan aldığı otopark fişi ile şaşkına döndü. Çünkü otopark fişinin üzerindeki yazı Azericeydi.

  Muhabir konu ile ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İspark’ı aradı. İspark yetkilisi, yaklaşık 1 yıldır Adalet Sarayı otoparkını işletmediklerini belirtti. Son 1 yıldır hem Anadolu hem de Çağlayan’daki Adalet saraylarının otopark işletmesinin Adalet Bakanlığı’na devredildiği ortaya çıktı.

  AZERİ ŞİRKET KİMİN?

  Otopark fişinin önünde ve arkasında ibaresi bulunan Azerbaycan kökenli Sederek şirketi “otoparkı bunlar mı işletiyor?” sorusuna neden oldu. Daha sonra muhabir söz konusu otoparkı Kartal H Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu’nun işlettiğini öğrendi.

  Muhabirle konuşan cezaevi yetkilisi ise Sederek şirketinin otoparkla ile bir bağının olmadığını, bankomat fişlerinin bu firmadan alındığını ve bu yüzden fişlerin üzerindeki yazıların “Azerice” olabileceğini söyledi. Öte yandan otoparkı işletenlerinde infaz koruma memurları oldukları öğrenildi.

  OTOPARK FİŞİNDE NE YAZIYOR?

  Otopark kartının ön yüzünde “HOSGELDONOZ” yazıyor. Arka yüzünde ise Azerice şu uyarılar bulunuyor.

  - Biletinizi qatlamayın, əzməyin ve cırmayın.
  - Bilet itirildikdə carimə haqqı ödənilir.
  - Ödəniş tarifi və avtopark qaydaları panəllərdə göstərilmiştir.
  - Avtomaşının içərisindən iten hər hansı bir əşyaya ticarət mərkezi cavabdeh deyil.

  Etiketler: fiş
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı