GeriGündem Çağlayan Adliyesi önündeki güvenlik önlemleri arttırıldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  60
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çağlayan Adliyesi önündeki güvenlik önlemleri arttırıldı

Çağlayan Adliyesi önündeki güvenlik önlemleri arttırıldı
refid:28613412 ilişkili resim dosyası

Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’ndaki rehine operasyonunda şehit düşen savcı Mehmet Selim Kiraz için bugün saat 11.00’da Adli Binası’nda anma töreni düzenlenecek. Vatandaşların giriş çıkış yaptığı C blokta düzenlenecek olan tören öncesi adliye önünde yoğun güvenlik önlemleri alındı.

Sabahın erken saatlerine vatandaşların ve avukatların giriş çıkış C blok saat 09.00’dan sonra giriş çıkışa kapatıldı. Adliye personeli, avukat ve gazeteci de dahil olmak üzere hiç kimse C kapısından adliye binasına alınmadı.

Çağlayan Adliyesi önündeki güvenlik önlemleri arttırıldı Adli Tıp Kurumu önünde eylemVatandaşlar ve avukatlar adliyeye B ve D bloktan polis ve özel güvenlik kontrolünde giriş çıkış yapıyor. Adliyenin önünde ve karşısındaki meydanda ise çok sayıda TOMA, belediye otobüsleri, olay yeri inceleme ekibi ve zırhlı araçlar bekletiliyor.

Çağlayan Adliyesi önündeki güvenlik önlemleri arttırıldı


İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca tören alanında dev Türk bayrağı asıldı. Savcı Kiraz'ın şehit edildiği olayın ardından adliyelerdeki güvenlik önlemleri arttırılırken, Çağlayan Adliyesi'ne girişlerde avukatların çantalarının xray cihazından geçirildiği ve dedektörle arama yapıldığı belirtildi.

Çağlayan Adliyesi önündeki güvenlik önlemleri arttırıldıÇağlayan Adliyesi önündeki güvenlik önlemleri arttırıldıOLAY YERİ İNCELEME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Bu arada İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Olay Yeri İnceleme ekiplerinin, olayın yaşandığı savcı Mehmet Selim Kiraz’ın odasındaki çalışmaları devam ediyor. Saldırının gerçekleştiği 6’ıncı katın ana koridorunda avukatların ve vatandaşların giriş çıkışına müdahale edilmezken gazetecilerin o bölgede bulunmasına izin verilmedi.

Çağlayan Adliyesi önündeki güvenlik önlemleri arttırıldıHaber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle