GeriGündem Cafer Aydın: Beni vuracaklar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cafer Aydın: Beni vuracaklar

Açıklamalarıyla futbolda teşvik primi iddialarını gündeme getiren futbolcu Cafer Aydın, TBMM Araştırma Komisyonu'na “Beni vuracaklar. 9 yaşında kızım var inşallah onun önünde vurmazlar” dedi. Aydın, silah taşıma ruhsatının süresini de bir türlü uzatamadığını söyledi.

Komisyona bilgi veren Aydın, Star Televizyonu'nda yayınlanan haberdeki konuşmasının kasete alındığının farkında olmadığını ifade etti. Konuşmasının kasete alınmasıyla yayınlanması arasında 3 ay geçtiğini kaydeden Aydın, “Konuşmamın kasete alındığını öğrenince 'Çoluğum çocuğum var, ne olur yayınlamayın' diye yalvardım. Sadece ben değil, karım da kızım da yalvardı ama dinletemedik” diye konuştu.

Çok tedirgin bir tavırla konuşan Aydın, milletvekillerine, “Beni vuracaklar. 9 yaşında bir kızım var, inşallah onun ya da karımın önünde beni vurmazlar” dedi.

Silah taşıma ruhsatının süresinin dolduğunu ancak bir türlü uzatamadığını da belirten Aydın, “Manisa valisi isterse imzalar ama imzalamıyor” diye konuştu.

YANAL: PSİKOLOJİM BOZULDU

Komisyonun sorularını yanıtlayan Milli Takımlar Teknik Direktörü Ersun Yanal da ailesi üzerine yemin ederek, evinde teşvik primi dağıtıldığı iddiasının doğru olmadığını söyledi. Bunların nereden çıktığını da bilmediğini kaydeden Yanal, “Çok üzgünüm. Benim teşvik primiyle hiçbir ilgim yok. Maçlar arifesinde psikolojim bozuldu” dedi.

REYTİNG İÇİN HABER

Star TV Spor Haberleri Müdürü Serhat Ulueren ise Cafer Aydın'ın ifadelerinin neden çekim tarihinden 3 ay sonra yayınlandığı, bir amaç olup olmadığı yolundaki sorular üzerine, haberi sadece iyi bir gazetecilik yapmak uğruna ve reyting kaygısıyla hazırladığını söyledi.

Ulueren, Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın'ın “Ersun Yanal ile Hakan Şükür'ü barıştıralım” sözlerinden esinlenerek Ersun Yanal ile Hakan Şükür'ü bir programda biraya getirmek istediğini anlattı. Ancak, Yanal'ın tüm ısrarına rağmen bunu kabul etmediğini belirten Ulueren, bunun üzerine Yanal'ın da adının geçtiği bu iddiaları yayınladığını dile getirdi.

Ulueren komisyonda, futbolcu Cafer Aydın'ın, haberin yayınlanmasından sonra tedirginlik yaşadığını ve kendisine “Beni de öldürecekler, seni de öldürecekler” dediğini aktardı.

ULU: OLAY YANAL'A KOMPLO

Petrolofisi Kulübü eski yöneticisi Şahin Ulu da sözkonusu haberin Futbol Federasyonu Başkanı Levent Bıçakçı'nın Milli Takımlar Teknik Direktörü Yanal'ı yeme planının bir parçası olduğunu iddia etti. Ulu, Bıçakçı'nın televizyoncu Serhat Ulueren'e, “Sen bu haberi yayınla ertesi gün Yanal'ı görevden alacağım” dediğini ancak kendisinin sözkonusu haber programına katılarak olayın gerçek yüzünü dile getirmesi üzerine “çark ettiğini” ileri sürdü.

“15 MİLYON DOLAR VERGİ KAÇIRILDI”

Şahin Ulu, buradan suç duyurusunda bulunduğunu belirterek, kulüplerin vergi kaçırdıklarını, Futbol Federasyonu Başkanı Bıçakçı'nın da bunları idare ettiğini iddia etti. Kulüplerin bu ay en az 15 milyon dolar vergi kaçırdığı iddiasında bulunan Ulu, federasyona yazı yazarak vergi kaçırıldığını bildirdiğini, ancak Bıçakçı'nın ”beni ilgilendirmez” dediğini savundu. Ulu, bunu belgelerle de kanıtlayacağını söyledi.

Kendisinin de şike yaptığını belirten Ulu, 1994 yılında güneydoğudaki terör olaylarının önlenmesi bakımından Vanspor'un bir üst lige yükselmesinin yararı olacağının söylendiğini, bunun üzerine de Vanspor'a yenildiklerini söyledi. Ulu, “Ben şikeyi devlet için yaptım, para için değil. Yapılacaksa böyle yapılır” dedi.

Komisyonun teşvik primi iddiasıyla ilgili olarak dinlediği Ankaragücü çaycısı Ercan Özer aldıkları paranın “teşvik primi” değil ”maç primi” olduğunu söyledi.

Komisyon, teşvik primi iddialarıyla ilgili olarak ayrıca Ankaragücü Kulübü eski yöneticileri Levent Doğan ve Aziz Köklü, Ankaragücü Kulübü Başkanı Cemal Aydın, Ankaragücü Kulüp Müdürü Aslan Gürsoy, futbolcular Yılmaz ve İsmet ile Futbol Federasyonu Hukuk Kurulu Üyesi İsmail Özersin'i de dinledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle