Gündem Haberleri

  Cafer, 4 gün daha sorguda

  Hürriyet Haber
  02.11.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Antalya'daki evlerinin tapusunu vermeyen müteahhiti, mafyaya havale ettiği iddiasıyla gözaltına alınan Ankaragücü futbolcusu Tarık Daşgün, dün sabaha karşı serbest bırakılırken, Adanasporlu Cafer Aydın için DGM savcılığı dört gün daha gözetim süresi verdi. Cafer Aydın, ‘‘Çete mensuplarını suç işlemeye azmettirmekten’’ sorgulanıyor.

  DGM yetkilileri, Ercüment Akıncı ve sekiz adamı ile ilgili suç işlemek için çete kurmak ve adam öldürmekten soruşturma yürütüldüğünü, Cafer Aydın'ın ise çete mensuplarını azmettirmekten soruşturulduğunu açıkladılar. Dört günlük gözetim sonunda futbolcu Cafer Aydın, DGM'ye çıkarılacak.

  OLAY NEYDİ Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri geçtiğimiz hafta Ercüment Akıncı ve sekiz adamını yakaladı. İki cinayet, işyeri kurşunlama ve adam yaralama suçlarından aranan çete mensuplarıyla birlikte bir el bombası, 2 kaleşnikof, 5 de tabanca ele geçirildi. Çete mensuplarının sorgusunda, futbolcu Tarık ve Cafer'in Antalya'da bulunan Aryap İnşaat Şirketi'nden altı dairenin parasını ödemelerine rağmen tapuları alamadıklarını belirterek kendilerinden yardım istediklerini öne sürdüler. Çete mensupları bunun üzerine şirketin sahibi olan Ömer ve Tuncer adlı iki kardeş ile ‘‘kendi usullerince konuştuklarını ve sorunu çözdüklerini’’ söylediler. Tarık ve Cafer'in tapularını aldığını, bunun karşılığında hem onların, hem de müteahhitin kendilerine para ödediğini iddia ettiler. Bunun üzerine Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Şube Müdürlüğü yetkilileri Tarık Daşgün ve Cafer Aydın'ı gözaltına aldılar. Tarık, polis sorgusunun ardından salıverildi.

  TARIK: İLGİM YOK Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar Müdürlüğü'nde 30 saat sorgulanan Daşgün, Ankaragücü Kulübü'nün basın sözcüsü Mümtaz Karakaya vasıtasıyla yaptığı yazılı açıklamada, ‘‘Olayla ilgim yok. Sadece bilgime başvuruldu’’ dedi. Daşgün, şunları söyledi:

  ‘‘Adım geçtiği için şüpheli olarak ifademi almak istediler. Benim adı geçen kişilerle ve olayla en ufak alakam yoktur. Emiyette geçen süre zarfında bana çok yakın davranan Türk Polisi'ne çok teşekkür ediyorum. Şüpheli olarak gittiğim emniyetten (ifadesine başvuruldu) şeklinde ayrıldığım için mutluyum. Türk adaletine ve Türk Polisine güveniyorum.’’  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı