Gündem Haberleri

  ByLock'ta hâkim izdivacı

  Mesut Hasan BENLİ / ANKARA
  06.06.2017 - 23:06 | Son Güncelleme:

  FETÖ’nün yargı yapılanmasının anlatıldığı iddianamede, örgüt mensubu hâkim ve savcıların evlilik yöntemleri anlatıldı. Örgütün, başka illerde görevli evlilik birimi sorumlularının, Ankara’da izdivaç toplantıları yaptıkları iddia edildi. İddianamede, örgütün kripto haberleşme programı ByLock’ta örgüt mensuplarının izdivaç konuşmalarına da yer verildi.

  ESKİ HSYK (Hâkim ve Savcılar Yüksek Kurulu) üyesi Ömer Köroğlu hakkında örgüt üyeliği suçlamasıyla açılan davanın iddianamesinde, FETÖ’nün yargı yapılanmasında yer alan ‘Evlilik Birimi’nin çalışma yöntemi anlatıldı. FETÖ’nün kimin kiminle evleneceğine karar verdiği belirtilirken evlilik birimi sorumlularının ‘Şahin’ kodlu Mehmet Fansa, ‘Hamza’ kodlu Oğuzhan Kır, ‘Serdar’ kodlu Servet Sağlam, Yaşar Akyıldız, Ali Akpınar, Adem Doğru, Yaşar Turan ve Ali Özel olduğu öne sürüldü. İddianamede ‘yargının sivil imamı’ olarak geçen Hacı Uzdil’in, FETÖ üyeliğiyle soruşturulan eski hâkim Ali Kadıoğlu ve ID numarası tespit edilen ancak kimliği tespit edilemeyen bir kişi arasında geçen, ‘evlilik’ konulu ByLock yazışmasına da yer verildi. İddianamede, mesajda adı geçen kişinin FETÖ üyesi olmak suçundan hakkında soruşturma yapılan eski hâkim Kadriye A. olduğu kanaatine varıldığı belirtildi. 15 Aralık 2015’teki görüşmede dikkat çeken mesajlar şöyle:

  Ali Kadıoğlu: Erdem Bey’le görüşsem o da bir hafta sonra Kadriye Hanım’la görüşüp bana telefonda olumlu ya da olumsuz diye bir söylese, olumluysa da Ürgüp’te evinde görüşseler.
  379377 ID Numaralı kişi: Beni beklemiş. Kaydedeyim abi.
  Ali Kadıoğlu: Bir de Kadriye Hanım’la Facebook Mesenger’dan yazıştım. Bu hafta sonu şansımı deneyeyim Erdem Bey’le.
  379377 ID numaralı kişi: Anladım abi bu sorgundaki ablayı notlamışsınız ya kapanmak istiyor diye. O kapanmış.
  Hacı Uzdil: Kapanmasın demiştik. Durumu Enes abiye at.
  Ali Kadıoğlu: Bir de Kadriye Hanım teyzesiyle birlikte yaşıyormuş. Bu aşamada teyzesinin bilmesini istemiyor. Ya Opet’te ya da 40 km uzakta bir yer varsa orada görüşmek istiyor. 

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı