Gündem Haberleri

  Buzlu suyla protesto

  DHA
  18.09.2014 - 02:13 | Son Güncelleme:

  Görevden alınan bazı müdürler, dün İstanbul ve Denizli’de eylem yaptı.

  Müdürler İstanbul Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde toplandı. Türk Eğitim Sen İstanbul 3 No’lu Şube Başkanı Ali İhsan Hasanpaşaoğlu, il genelinde 1477 okul müdürünün 787’sinin 75 puan altında aldığını söyledi. Ülke genelinde 24 Eylül’de 1 günlük grev yapacaklarını belirtti. Denizli Çal ilçesinde ise sendika temsilcisi Ethem Topel, görevden almaları, ALS hastalarına destek eylemlerinde olduğu gibi üstüne bir kova buzlu su dökerek protesto etti. Topel, “Kul hakkı yiyenlere meydan okuyorum, hesaplaşacağız” diye konuştu.

  MÜDÜRSÜZ EĞİTİM

  İSTANBUL’da bazı okullar da yeni öğretim yılına müdürsüz başladı. Bu yıl yürürlüğe giren Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine İlişkin Yönetmelik hükümlerine göre göre 4 yıl ve üzerinde olan ve 75 puanın altında olup, görevden alınan bazı müdürler okulların açıldığı hafta rapor aldı. Kartal’da Öğretmen Zekeriya Güçer İlkokulu, Hasanpaşa İlkokulu ile İhsan Zakiroğlu Ortaokulu’nda okul müdürleri de sağlık raporu alanlar arasında bulunuyor. Bu koltuklara şimdilik vekaleten müdür yardımcıları bakıyor. Kartal’da 1200 öğrencisi, 50’nin üzerinde öğretmeni olan Öğretmen Zekeriya Güçer İlkokulu’nda 20 yıllık okul müdürü Mehmet İnci 57 puan alarak görevden alındı. İnci de, sağlık raporu alarak okula gelmedi. 2 bine yakın öğrencisi olan İhsan Zekeriya Ortaokulu’nda 33 yıllık okul müdürü Selahattin Demirci de görevden alınınca 15 günlük rapor aldı. Hasanapaşa İlkokulu’nun müdürü Bekir Yıldız 8 yıldır bu okulda görev yapıyordu. Ancak, o da 75 puanın altında alınca görevden alındı ve o da çareyi rapor almakta buldu. Öğretmenler ise bu durumdan olumsuz etkilendiklerini, morallerinin bozuk olduğunu söylerken, kendilerinin ders programlarını hazırladıklarını anlatıyor.

  PES ETMİYORUM

  (C.K-Kartal’da görevden alınan bir okul müdürü)
  Herhangi bir gerekçe göstermeden bana 68 puan verdiler. Bu süreçten hiç haberimiz olmadı. Yerime kimin geleceği belli değil. Görevimin başındayım rapor almadım, pes etmiyorum. Dava açtım, hakkımı arayacağım.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı