Gündem Haberleri

  ‘Buzdolabında işkence’ye 2 yıl hapis

  Neşet KARADAĞ/ADANA, (DHA)
  31.01.2006 - 14:09 | Son Güncelleme:

  Adana’da komşu işyerinin çıraklarından birinin ellerini bağlayıp buzdolabına kapattığı, diğerini ise soyup kalfasına çıplak fotoğraflarını çektirdiği gerekçesiyle yargılanan 25 yaşındaki buzdolabı tamircisi Yusuf Kılıçarslan, 2 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

  Yusuf Kılıçarslan, yaklaşık 1.5 yıl önce Kozan Yolu’ndaki işyerinin telefonlarını arayıp kapatanların esnaf komşusu olan döşemecinin çırakları 13 yaşındaki B.Ç. ile 11 yaşındaki M.K. olduğunu tespit etti. Kılıçaslan kendi çırağı 11 yaşındaki M.T.'yi göndererek komşusunun çıraklarını çağırttı.

  İddiaya göre, Kılıçarslan, B.Ç’nin pantolonunu ve iç çamaşırını indirdi, kalfası 20 yaşındaki Volkan Pekal da kameralı cep telefonuyla küçük çocuğun çıplak fotoğrafını çekti. Kılıçarslan, M.K’yi de ellerini lastikle bağlayıp tamir için getirilen bir buzdolabına kapattı. 10 dakika dolapta kalan M.K’yi buzdolabı tamircisinin çırağı M.T. kurtardı. Kılıçarslan, M.T.’yi de bu nedenle dövdü. Çırakların olayı ailelerine anlatması sonucu Kılıçarslan şikayet üzerine tutuklandı, kalfası ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

  'Nefes alamıyordum'
  Mahkemede sanıklardan şikayetçi olmayan 3 çocuk, polisteki ifadelerinde yaşadıkları anları ayrıntılarıyla anlatmıştı. Kılıçarslan tarafından kapatıldığı buzdolabında 10 dakika kaldığı iddia edilen M.K., polisteki ifadesinde, “Ben ve B.Ç. telefonla buzdolabı tamircisinde çalışan M.T.’yi arayıp ‘telefon arıza’dan aradığımızı söyleyip kandırıyorduk. Bunu ustaları öğrenmiş. Benim ellerimi bağlayıp buzdolabına kapattılar. Az kalsın nefessizlikten ölüyordum. M.T. buzdolabının kapağını açıp beni kurtardı” demişti. M.T. kendisine herhangi bir şey yapılmadığını belirtirken, B.Ç. çıplak fotoğrafının çekildiğini iddia ederek, “Volkan üzerimi soyup çıplak olarak benim telefonla fotoğrafımı çekti. Yusuf usta da koluma vurdu” diye konuşmuştu.
  Adana 4’ncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde bir süre tutuklu yargılandıktan sonra tahliye edilen Kılıçarslan ile kalfası hakkında, “Küçük yaşta mağdurun el ve ayaklarını bağlayıp, buzdolabına kapatmak, tehdit amaçlı cinsellik içeren resim çekmek” suçlarından toplam 12’şer yıl 6’şar ay ağır hapis cezası istendi. Kılıçarslan, karar duruşmasında ‘şaka olsun’ diye B.Ç’nin poposunun fotoğrafını çektirdiğini, buzdolabına kimseyi kapatmadığını söyledi. Kalfa Pekal da şaka ortamı içinde B.Ç’nin çıplak fotoğrafını çektiğini itiraf etti.
  Daha önce, anne ve babaları ile birlikte duruşmaya gelen M.K., B.Ç. ve M.T. polisteki ifadelerinde kendilerine kötü davrandıklarını söyledikleri buzdolabı tamircisi ile kalfasından şikayetçi olmamıştı. Çocuklardan B.Ç.’nin babası 43 yaşındaki Gürsel Ç., M.T.’nin annesi 33 yaşındaki Elif T. ve M.K.’nin annesi 38 yaşındaki Hatice K. ise, çocuklarının olayı abarttığını iddia etmişti.

  ÖZGÜRLÜĞÜ KISITLAMA

  Mahkeme heyeti, Kılıçarslan’a küçük çocuğu buzdolabına kapatarak özgürlüğünü kısıtladığı gerekçesiyle 3 yıl hapis ve 330 YTL para cezası verdi. Hapis cezası duruşmadaki iyi hali dikkate alınarak 2 yıl 3 aya düşürüldü. Her iki sanık, ‘Cinsel taciz’ suçundan beraat etti.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı