GeriGündem Buzağı desteklemesi ne zaman ödenecek? Bakan Pakdemirli tarih verdi!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Buzağı desteklemesi ne zaman ödenecek? Bakan Pakdemirli tarih verdi!

Buzağı desteklemesi ne zaman ödenecek? Bakan Pakdemirli tarih verdi!

2018 yılı 1. dönem buzağı desteklemelerinin ne zaman ödeneceği, hayvancılıkla uğraşan binlerce vatandaş tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'den binlerce hayvan yetiştiricisine müjde geldi. Bakan Pakdemirli yaptığı açıklamalarla birlikte, buzağı desteklemelerinin ne zaman ödeneceğiyle ilgili tarih verdi. İşte detaylar.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2018 yılı 1. dönem buzağı desteklemelerinin yetiştiricilere T.C kimlik numaralarının son hanelerine göre, yarından itibaren ödenmeye başlanacağını belirterek, "448 bin yetiştiricimizin 1 milyon 725 bin baş buzağısına toplam 821 milyon lira buzağı desteklemesi ödenecek." ifadesini kullandı.

2018 BUZAĞI DESTEKLEMESİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Pakdemirli, 2018 yılı buzağı destekleme ödemelerine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

2018 yılı 1. dönem buzağı desteklemelerinin yetiştiricilere T.C kimlik numaralarının son hanelerine göre yarından itibaren ödenmeye başlanacağını vurgulayan Pakdemirli, "Kimlik numarasının son hanesi 8 olan yetiştiricilerimize yarın saat 18.00'den sonra ödeme yapmaya başlayacağız. Kimlik numarasının son
hanesi 4 ve 6 olan yetiştiricilerimize 1 Mart'ta, 0 ve 2 olan yetiştiricilerimize ise 8 Mart'ta ödeme yapılacak." bilgisini verdi.

Pakdemirli, 2018 yılı 1. Dönem Buzağı Desteklemeleri çerçevesinde 448 bin yetiştiricinin 725 bin baş buzağısına toplam 821 milyon lira buzağı desteklemesi ödeneceğini bildirerek, çiftçilere hayırlı olsun dileklerini iletti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle