GeriGündem Büyükerşen CHP rozeti takıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  14
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Büyükerşen CHP rozeti takıyor

Büyükerşen CHP rozeti takıyor
refid:17128612 ilişkili resim dosyası

DSP’den istifa eden Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, yarın düzenlenecek törende CHP’ye geçecek. Büyükerşen’e CHP rozetini Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu takacak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ile DSP’den istifa eden belediye meclis üyeleri yarın toplu olarak CHP’ye geçiyor. Porsuk Spor Salonu’nda 27 Şubat 20011 tarihinde saat 13.30’da düzenlenecek olan törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katılacak. Kılıçdaroğlu, Yılmaz Büyükerşen’e CHP rozetini takacak.

CHP İl teşkilatı da genel başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nun Eskişehir’e gelişi ve Yılmaz Büyükerşen’in partilerine katılımı nedeniyle kentteki bilboardlara "Birlikte daha güçlüyüz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve yol arkadaşlarımız CHP rozetlerini takıyor" yazısının yer aldığı afişler astı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, CHP’ye geçişi ile ilgili çeşitli yerel gazetelere ilan verdi. Büyükerşen ilanda Eskişehirliler'e şöyle seslendi:

"Sevgili hemşerilerim. Cumhuriyet ideallerine çok genç yaşta gönül verdim. Cumhuriyet’e olan inancım geçen zamanla birlikte küllenmedi, daha da alevlendi. Çağdaş dünyanın çağdaş bir ferdi olma yolunda kişisel olarak kat ettiğim bütün mesafeyi, özellikle iki şeye borçluyum. Birincisi Cumhuriyet’e ve Atatürk devrimlerine, ikincisi de Eskişehir’de yetişmiş olmama. Ne Atatürk’e ve ne Cumhuriyet’e, ne de Eskişehir’e hizmet borcumu ödeyebileceğimi zannetmiyorum. Bununla birlikte ödemek için elimden geleni de esirgemediğime sizler şahitsiniz. Bilin ki, yaptığım her tercih, bu borcu ödemek konusundaki çabamın devamıdır. Bu süreç içinde hepimizin desteğini gördüm. Bu destek benim en kıymetli varlığım oldu. Bugüne kadar ne yaptıysak sizlerle beraber yaptık. Yol arkadaşlarım ve ben CHP rozeti takarken de beraber olacağımızdan eminim."

KILIÇDAROĞLU: ÖN SEÇİM TALEBİNİ İNCELİYORUZ

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çiftçi mitingi için geldiği İzmir’de ön seçim taleplerini değerlendirdiklerini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tarım mitingi yapmak için İzmir’den Ödemiş’e gittiği yol boyunca çeşitli beldelere uğrayarak vatandaşlarla da selamlaştı. Canlı Beldesi’nde çay molası verdiği sırada gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu 6 Mart’ta İzmir’de gerçekleştirilecek ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı Aliağa-Menderes Raylı Sistemi’nin açılış törenine katılabileceği mesajını verdi. Kılıçdaroğlu, "O tarihte yurtdışında olacağım ama özel uçakla yetişmeye çalışacağım" diye konuştu.

Milletvekili adaylarının merkez yoklaması yerine ön seçimle belirlenmesi taleplerle ilgili konuşan Kılıçdaroğlu, konuyu inceleme aşamasında olduklarına işaret etti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle