Gündem Haberleri

  Büyükçekmece'de olaylı yıkım

  Hürriyet Haber
  04.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BÜYÜKÇEKMECE'de imara aykırı olduğu gerekçesiyle belediye ekipleri tarafından binası yıkılan mahalle muhtarı önce basın mensuplarına saldırmak istedi, daha sonra binanın önüne geçip poz verdi.

  Çakmak Mahallesi Hadımköy gişeler girişindeki mahellenin eski muhtarı Erdoğan Efe ile yeni muhtarı Süleyman Kıran'ın ortak olduğu üç katlı bina hakkında imara aykırı olduğu için Büyükçekmece Beledeyesi tarafından yıkım emri çıktı. Dün yıkım çalışmaları görüntülemek için olay yerine gelen basın mensupları muhtar Süleyman Kıran'ın tepkisiyle karşılaştı. Önce basın mensuplarının üzerine yürüyen muhtar, daha sonra 'Sizi belediye şov yapmak için getirdi sandım.' diyerek yıkılan binanın önüne geçip poz verdi.

  700 dönüm arazi üzerindeki 250 binanın kendisiyle aynı durumda olduğunu söyleyen muhtar Kıran, sadece kendi binasının yıkıldığını, diğerlerinin yıkım dışı bırakıldığını iddia etti. Başkanın kendisine parti yüzünden zorluk çıkartttğını ve mahallesiyle de ilgilenmediğini ileri süren muhtar Kıran, 'Buradaki 250 binanın hepsinde imar yanlışlıkları ve ihlaller var. Ancak bunların hepsi 18. madde kapsamına alınarak imar verildi. Bizim binamızın da 7 metre bir ihlali söz konusu. Ancak tüm mahalleye imar veren Belediye Başkanı ben CHP'li bir muhtar olduğum için bana kasıtlı olarak imar vermedi.' şeklinde konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı