GeriGündem Büyükçekmece Belediyesi hangi partide? Büyükçekmece'nin mevcut Belediye Başkanı Hasan Akgün kimdir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Büyükçekmece Belediyesi hangi partide? Büyükçekmece'nin mevcut Belediye Başkanı Hasan Akgün kimdir?

Büyükçekmece Belediyesi hangi partide? Büyükçekmece'nin mevcut Belediye Başkanı Hasan Akgün kimdir?

Türkiye, 31 Mart'ta mahalli idarecilerini seçmek için sandık başına gitmeye hazırlanıyor. Seçimlere kısa bir süre kala İstanbul'un ilçelerinden Büyükçekmece'de belediyenin hangi partide olduğu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Belediyenin hangi partide olduğu konusunun yanı sıra Büyükçekmece'nin mevcut Belediye Başkanı Hasan Akgün'ün kim olduğu da araştırılıyor. Peki, Büyükçekmece Belediyesi hangi partide?

Büyükçekmece Belediyesi'nin hangi partide olduğu ve 2014 Yerel Seçimleri'nde hangi parti tarafından kazanıldığı, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi araştırılan konular arasında yer alıyor. İşte, bu konuya ilişkin detaylar ve Büyükçekmece'nin mevcut Belediye Başkanı Hasan Akgün hakkında bilgi...

2014 yılında gerçekleştirilen yerel seçimlerde CHP'nin adayı Hasan Akgün seçimleri kazandı ve o tarihten bu yana Büyükçekmece Belediye Başkanı olarak görev yapıyor. CHP, 31 Mart Yerel seçimlerinde mevcut Belediye Başkanı Hasan Akgün'ü yeniden aday olarak gösterdi.

MEVCUT BAŞKAN HASAN AKGÜN KİMDİR?

​1955 yılında Trabzon'da doğdu. Eğitim hayatını İstanbul'da tamamladı. ​1974 yılında üniversite eğitimiyle birlikte Sefaköy Belediyesi'nde belediyecilik hayatına başladı. ​1977-1980 yılları arasında Sefaköy Belediyesi'nde Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

​1981 yılında kuruculuğunda bulunduğu İstanbul Belediyesi Küçükçekmece Belediye Şube Müdürlüğü'nde Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etti. ​1984 yılında Küçükçekmece Belediye Şube Müdür Yardımcılığı görevini yürütürken, ilk defa uygulamaya giren Büyükşehir Belediyesi teşkilatlanmasında 3330 KHK ile Bakırköy Belediyesi'nin ilçe belediyesi kuruluşunda ve teşkilatlanmasında görev aldı.

​1986 yılında Büyükçekmece Belediyesi Başkan Yardımcılığı'na atandı. ​1992 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde "Belediyeler ve Bütçelerinin Analizi" konulu tezi ile yüksek lisansını tamamladı.

1994 yılında Büyükekmece Belediye Başkanı seçildi. ​1996 yılında, İstanbul Üniversitesi Deniz Bilimleri Enstitüsü'nde "Şehircilik ve Kıyı Bölgeleri Yönetimi" konulu doktora tezini tamamlayarak "Doktor" unvanı aldı.

​1999 yılında 2. kez Büyükçekmece Belediye Başkanlığı'na seçildi. 2004 yılında 3. kez Büyükçekmece Belediye Başkanlığı'na seçildi.

Dr. Hasan Akgün 14 Aralık 2002 ile 19 Haziran 2004 tarihleri arasında Marmara Belediyeler Birliği Başkanlığı görevi yaptı. Halen Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Türk Delegasyonu Üyeliği, Türkiye Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği, Marmara Belediyeler Birliği Encümen üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

​2009 yılında çıkarılan 5747 sayılı yasa gereği Büyükçekmece, Mimarsinan, Kumburgaz, Tepecik, Muratbey, Celaliye-Kamiloba belediyeleri ile Gürpınar, Pınartepe mahallesinin birleşmesinden oluşan yeni Büyükçekmece ilçesine 2009 yılında 4. kez Belediye Başkanı seçildi.

Dr. Hasan Akgün, 30 Mart 2014 seçimlerinde Büyükçekmece Belediye Başkanlığı'na tekrar seçildi.

 

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle