Gündem Haberleri

  Büyükburç’tan MHP'ye destek

  ARDA AKIN
  21.01.2011 - 14:54 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Deniz Bölükbaşı, Antakya’da Meclis Kültür Sanat Merkezinde “Çözülen Türkiye ve Güçbirliği” konulu konferansta, “Son dönemde yeni CHP kavramı ortaya çıkmıştır. Bu yeni CHP’nin milli meselelerde, milli konularda nerede durduğu noktasında çok ciddi soru işaretleri bulunmaktadır” dedi. Konferansa katılan sanatçı Erol Büyükburç, MHP’lilere müzik ziyafeti sundu.

  BÜYÜKBURÇ'TAN MHP'LİLERE MÜZİK ZİYAFETİ / Foto Galeri

   

  Bu konferansta, Hatay’ın Kürdüyle, Alevisiyle, Sünnisiyle dünyaya örnek olacak bir şehir olduğunu belirten Bölükbaşı, “Türkiye 8 yıldır AKP tarafından yönetilerek bugünlere geldi. 12 Haziran’da yapılacak genel seçimler Türk Milleti için önemlidir. Bu seçimler Türkiye’nin önümüzdeki dönem hangi istikamete gideceğini belirlemek bakımından tarihi ve hayati bir seçim olacaktır. MHP bugün Türkiye’nin içinde bulunduğu tehlike, riskleri hakkında ve nasıl aşılacağı ve önlenebileceği konusunda çalışmalar yapmaktadır. Devletlerin ve milletlerin uzun tarih yolculuğunda, millet ve devlet bekasının çok ağır tehlikelerle karşı karşıya kaldığı, karanlık ve tehlikelerle dolu dönemlerle karşılaşması mümkündür. Böyle dönemlerde o milletin gelecek ümidini kaybetmemesi için ihtiyaç duyduğu en önemli güç, milletin top yekün ayağa kalkarak ülkesine sahip çıkması ve iradesini ortaya koyabilmesidir.”

   

  Ülkemizin etnik temelli bir ayrışmaya doğru hızla sürüklendiğini kaydeden Bölükbaşı, bu ayrışmaya dur demek için MHP’nin tek başına iktidar olmasından başka bir seçenek olmadığını savundu.

  “142 gün sonra bu millet vereceği kararla yoksulluk, sefalet kaderimiz değil diyecek ve MHP’nin iktidarını tescilleyecektir. Ülke sizin, karar sizin” diyen Bölükbaşı, AK Parti’nin uygulamalarını eleştirdi.

   

  Bölükbaşı sözlerini şöyle sürdürdü:

  “Son dönemde yeni CHP kavramı ortaya çıkmıştır. Bu yeni CHP’nin milli meselelerde, milli konularda nerede durduğu noktasında çok ciddi soru işaretleri bulunmaktadır. Özellikle bölücü kesimlerin beyanlarında yeni CHP’den çok ümitli olduklarını beyan etmeleri ne anlama gelmektedir. Elbetteki Türk Milleti bunları çok yakından takip edecektir.”

   

  Konferansa katılan Erol Büyükburç ise “Nereye gidiyor bu ülke, nereye gidiyoruz. Gecem gündüzüme karışmış durumda, bizi kurtaracak yegane güç MHP’dir. Misak-ı Milli'yi ve bu son kalemiz Türkiye’yi hep birlikte korumalıyız ve memleketimize sahip çıkmalıyız. Gerçekten sınıra geldik, hepimiz üzerimize düşeni yapmalıyız. Biz sanatçılara büyük görevler düşüyor. Hepimiz bunun bilincinde olmalıyız” dedi.

   

  Büyükburç konuşmasının ardından MHP’lilere müzik ziyafeti sundu.

   

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı