Gündem Haberleri

  Bütün umutlar Sophie'de

  Hürriyet Haber
  10.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İngiltere Sarayı geçen hafta korka korka, ama yine de büyük umutlarla açıkladı: Kraliçe'nin en küçük çocuğu, üçüncü oğlu Prens Edward (34), Sophie Rys-Jones'la (33) evlenecek!

  Sarayın korkmasının nedeni, Kraliçe'nin ilk iki oğlu Charles ve Andrew'nun skandallara yol açan başarısız evlilikleriydi. II. Elizabeth'in üçüncü kere aynı olaylarla karşılaşmaya tahammül edecek hali yoktu.

  Buna rağmen yine de umut duyulmasının nedeni de, Prens Edward'ın başarılı bir evlilik yapması olasılığıydı. Bu takdirde, Saray sorunun kendisinde olmadığını kanıtlamış olacak ve imajını tazeleyecekti...

  Edward'la Sophie de bu iki ünlü çiftin yolundan gitmemek için çaba sarfettiler. Geçen çarşamba St. James Sarayı'nda gazetecilere fotoğraf çektiren Prens'le nişanlısı, sık sık gülmeye özen gösterdi. Charles, Diana ile nişanlandığında benzer bir fotoğraf seansında çok soğuk davranmış, gazetecilerin ‘‘aşık mısınız?’’ sorusuna, ‘‘eh, tabii, aşık olmak her ne demekse!’’ diye alaycı bir cevap vermişti. Çok eleştirilen bu olayı hatırlamış olacak ki, Prens Edward gazetecilere ettiği iki lafın birinin ‘‘aşk’’ olmasına özel bir dikkat sarfetti.

  Sophie ile Edward, Charles-Diana ve Andrew-Fergie çiftlerinin 1980'lerde şatafatlı düğünlerle evlenip sonra da rezil olduklarını göz önünde bulundurarak, kendi düğünlerini farklı yapmaya da karar verdiler. Gazetecilere ilkbahar ya da yazın kraliyet şatosu Windsor'daki St. George Kilisesi'nde sade bir aile düğünü planladıklarını bildirdiler...

  Halkla ilişkiler uzmanı

  Yeni gelin Sophie Rys-Jones, Diana'ya benziyor, ama fiziksel olarak ondan çok daha az kusursuz. Ayrıca onun aksine, iyi anlaşan orta sınıf bir ailenin kızı. Bir zamanlar otomobil satıcısı olan babasının, şimdi otomobil lastiği pazarlayan bir şirketi var.

  Orta karar bir öğrenci olan Sophie, kısa süre bir barda çalıştıktan sonra bir radyonun halkla ilişkilerini üstlenmiş. Sonra da büyük bir halkla ilişkiler şirketi olan Mac Laurin Communication and Media'da çalışmış. Edward'la 1993'te Prens'in himayesindeki hayır amaçlı bir tenis turnuvasının PR'ını üstlendiği sırada tanışmış. 1995'te bağımsız çalışmaya karar vererek R-JH adlı bir halkla ilişkiler şirketi kurmuş.

  Prens Edward ise aile gelenekleri uyarınca Kraliyet Deniz Kuvvetleri'ne girdikten sonra komando eğitimini ortasında terkederek eğlence sektörüne atıldı. Bir süre başka televizyon prodüksiyon şirketlerinde başarısız projelere imza attıktan sonra kendi prodüksiyon şirketini kurdu. Şirket kısa sürede 600 bin sterlin borç yaparak battı.

  1990'da bu kez ‘‘Ardent Productions’’ adlı bir televizyon ve film şirketi kurdu. Şu anda 1.2 milyon sterlin borcu var şirketin; ama Prens geçen yıl kendi maaşını 119 bin sterlin arttırmaktan da geri kalmadı...

  Sophie ile Edward beş yıldır birlikteler. Evlendikten sonra da çalışmayı sürdürecekler ve Prens'in ik yıl önce Surrey'de kiraladığı Bagshot Park adlı malikhanesinde yaşayacaklar.

  Şimdi İngilizler, Kraliçe'nin Edward'a, evliliği dolayısıyla bir düklük payesi verip vermeyeceğini tartışıyorlar. Bir de tabii, Sophie'nin kraliyet sarayının baskısına dayanıp dayanmayacağını...

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı