Gündem Haberleri

  Bütün malvarlığını üniversiteye bıraktı

  Hürriyet Haber
  04.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Balıkesir'de, yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamayıp 2 ay önce yaşamını yitiren işadamı hayırsever Burhan Erdayı, malvarlığını Balıkesir Üniversitesi'ne bıraktı. Eşi 68 yaşındaki Ayten Erdayı'dan başka mirasçısı olmayan Burhan Erdayı'nın ‘cennetlik’ vasiyeti, Sulh Hukuk Mahkemesi'nde açıklandı. Erdayı'nın, değeri 200 milyar lirayı aşan Balıkesir'in çeşitli yerlerindeki tarlalarını, arsalarını, işhanını, dairelerini, yazlıklarını, ortak olduğu şirketlerin paylarını, tüm banka hesaplarını, imkânsızlık içinde kıvranan Balıkesir Üniversitesi'nin vakfına bağışladığı anlaşıldı. Çocuğu olmayan yardımsever işadamına ait servetin, eşi ölünce üniversiteye geçeceği belirtildi. Erdayı'nın tek mirasçısı işe Ayten Hanım, ‘‘Bu ulvi davranışla onur duyuyorum’’ dedi.

  REKTÖRDEN ÖVGÜ

  Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Aydın Okçu, Burhan Erdayı'nın bağışını örnek davranış olarak niteledi. Okçu, ’’Rahmetli işadamının katkısı, gelişmemize hız kazandıracak. Bu bağışı Erdayı'nın adına layık şekilde kullanmak için çaba harcayacağız’’ diye konuştu.

  BÜYÜK SEVAP

  Balıkesir Müftüsü Mustafa Kutlu da ‘‘Dinimizdeki en büyük yardım, insana, eğitim ve öğretime yapılandır. Bilimin dinimizdeki yeri en üst seviyededir’’ dedi.


  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı