GeriGündem Bütün hafta yağış var
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  27
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bütün hafta yağış var

Bütün hafta yağış var
refid:15085906 ilişkili resim dosyası

Marmara'da bütün hafta yağışlı geçecek. Yeni haftada pazar gününe kadar İstanbul, Marmara, Karadeniz, İç Anadolu sağanak yağmur alacak, bazı kentlere çok şiddetli yağış düşecek. Hava sıcaklığı düşecek.

İŞTE DENİZCİLERİN ZOR ANLARI / WEB TV

YALOVA'DA YAĞMUR HAYATI FELÇ ETTİ / WEB TV

İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

TÜRKİYE'DEN YAĞIŞ MANZARALARI

FIRTINA KUM KOSTERİNİ BATIRDI

YILDIRIM SAKARYA'DA CAN ALDI 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey ve doğu kesimleri ile gece saatlerinde Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege'de sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde yağışlar bekleniyor. 

Hava sıcaklığı kuzey kesimlerde 1 ila 3 derece azalacak, diğer bölgelerde 1 ila 3 derece artacak.

Rüzgar genellikle güney ve güneybatı, Güneydoğu Anadolu ile zamanla Doğu Anadolu bölgesinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

İSTANBUL'A DOLU YAĞDI

SICAK  ve bunaltıcı bir gün geçirilen İstanbul’da pazar günü başlayan sağnak yağmur trafiğin yoğunlaşmasına ,cadde ve sokakların sular altında kalmasına neden oldu. Anadolu yakasında özellikle Pendik, Kartal ve çevresi aniden fırtına ve sağanak yağışın etkisine girdi.

Denizde bir çok küçük teknenin ipleri koptu, ipleri kopan tekneler sürüklendi. Gök gürültülü sağanak yağış, Zeytinburnu, Bakırköy Bağcılar gibi ilçelerde etkili oldu. Hava aniden karardı bazı semtlerde dolu yağışı gözlendi. Devlet Meteoroloji Müdürlüğü’nden saat 17.30’da "kısa süreli acil" uyarı koduyla duyurulan tahminde, İstanbul boğazı ve çevresi, Anadolu yakası,Koaceli’nin Gebze ve Dilovası ilçelerinde gök gürültülü sağanak yağışın etkili olmasının beklendiği bildirildi.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu (32)

ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu (30)

İZMİR: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (31)

ADANA: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu (32)

ANTALYA: Az bulutlu ve açık (33)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (31)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (22)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu (36)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Yapılan son değerlendirmelere göre bugün bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Edirne ve Çanakkale çevreleri, gece saatlerinde bölgenin batısı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde Kıyı Ege (İzmir, Aydın ve Muğla) sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla doğusu parçalı bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, kuzey ve doğusu çok bulutlu, Çankırı, Yozgat ve Sivas çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin iç kesimleri (Bolu, Karabük ve Kastamonu) ile Bartın ve Sinop çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde iç kesimleri ile zamanla bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, kuzeyi ile zamanla Van ve Hakkari çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu geçecek.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle