Gündem Haberleri

  Bütün Avrupa motor yağı içmiş

  A.A
  24.05.2008 - 16:26 | Son Güncelleme:

  Motor yağı karışmış Ukrayna menşeli ayçiçeği yağının, Avrupa Birliği (AB) üyesi diğer ülkelerle birlikte Kıbrıs Rum kesimine de ithal edildiği ve bu durumun tüketiciler arasında paniğe neden olduğu bildirildi.

  Rum basın haberlerine göre, AB üyesi ülkelerin Ukrayna'dan ithal ettiği ayçiçeği yağına motor yağı karıştığı konusunda yaklaşık iki ay önce gelen bilgiler üzerine, Rum tarafına bu türde yağ ithal edilmediğini açıklayan Rum Sağlık Bakanlığı, dün tam tersi bir açıklama yaptı.

  Yunanistan Gıda Denetim Makamı'nın uyarısı üzerine, Rum Sağlık Bakanlığı dün, son kullanma tarihi 23 Ağustos 2009 olan 1 litrelik ve 29 Eylül 2008 olan 5 litrelik “CAREFOUR” marka ayçiçeği yağının piyasadan toplatılmasına karar verdi.

  Rum sağlık bakanlığı, bu yağdan satın almış olan tüketicilerden, söz konusu yağı kullanmamalarını ve aldıkları yere iade etmelerini istedi.

  Motor yağı karışmış Ukrayna menşeli ayçiçeği yağından Rum tarafına kaç ton ithal edildiği ve bunun ne kadarının piyasaya sürüldüğünün bilinmediğini belirten Rum basını, bu durumun tüketiciler arasında paniğe neden olduğunu duyurdu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı