Gündem Haberleri

  Butto: Kırmızı bülten siyasi amaçlı

  WASHINGTON (A.A)
  27.01.2006 - 07:26 | Son Güncelleme:

  Pakistan'ın eski Başbakanı Benazir Butto, kendisi ve kocasının tutuklanması için kırmızı bülten çıkarılmasının “siyasi amaçlı olduğunu” söyledi.

  İnterpol Sözcüsü Rachel Billington, Pakistan yönetiminin talebi üzerine, yolsuzluk suçlamasıyla eski başbakan Butto ve kocası Asıf Ali Zerdari için kırmızı bülten çıkarıldığını açıklamıştı. Butto, Voice of America'da yaptığı konuşmada, Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref'in, hükümetinin, Amerikan ordusunun Pakistan'da 13 sivilin ölümüyle sonuçlanan bombardımanındaki sorumluluğundan dikkatleri başka yöne çekmek için kendisi hakkında kırmızı bülten çıkarılmasını emrettiğini ileri sürdü.

  Butto, “hayatımın 9 yılını devletin desteklediği bir cezalandırma sonucu hapiste geçirdim. Rejim benim demokrasi hakkında konuşmamı istemiyor. Bu nedenle beni hapisle tehdit etmeye devam ediyor” dedi.
  Hakkında kırmızı bülten çıkarıldığını basından öğrendiğini belirten Butto, Pakistan'daki bir mahkeme kendisini istiyorsa ülkesine gitmek için “ilk uçağı yakalamaya hazır” olduğunu söyledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı