GeriGündem Bush'u kızdıracak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bush'u kızdıracak

Bush'u kızdıracak
refid:3966436 ilişkili resim dosyası

Ünlü yönetmen Oliver Stone, 11 Eylül 2001'de New York'ta düzenlenen terör saldırılarını konu alan son filminin Bangkok Uluslararası Film Festivali'ndeki tanıtım toplantısında Bush yönetimini yeren yere vurdu. Bush yönetimi karşıtı tavrıyla tanınan Stone ABD hükümetini bir karabasan olarak nitelendirdi.

İkiz Kuleler'e saldırıların beşinci yıldönümünde vizyona çıkması beklenen “World Trade Center” adlı filmde, bir gökdelenin enkazında sıkışıp kalan iki polis memuruyla onları kurtaranlar ve ailelerinin dramatik günleri anlatılıyor. Filmde. başrollerden birini üstlenen Nicolas Cage'in yanısıra Türkiye'de bir süre çalışan Brezilya asıllı manken Noella Nance'in de küçük bir rolü var.

Oliver Stone, Bangkok'taki uluslararası film festivali dolayısıyla basına yaptığı açıklamada, “Acaba ABD 11 Eylül için hazır mı? Acaba Amerika eşcinsellik için hazır mı? Bilmiyorum” diye konuşarak, Tayvanlı meslektaşı Ang Lee tarafından çekilen ve Oscar ödüllerine 8 dalda aday gösterilen gay western filmi 'Brokeback Dağı”na gönderme yaptı.

World Trade Center adlı filminin bir kurtarma ve kurtarma operasyonuyla bağlantılı ailelerin hikayesi anlattığını belirten Stone, filmin ayrıca binada olup bitenler konusunda gerçekçi bir teknik anlatımı amaçladığını kaydetti.

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle