Gündem Haberleri

  Bush bizi mahvedecek

  Hürriyet Haber
  03.10.2005 - 10:21 | Son Güncelleme:

  Ünlü aktör Donald Sutherland, ABD Başkanı Bush'a yönelik sert eleştirilerde bulundu. Sutherland, "Başkan Bush hayatımızı mahvedecek" dedi.

  Başrollerini Geena Davis'in üstlendiği, ABD'nin ilk kadın başkanını konu alan ve ABC Televizyonu'nda yayınlanan  'Başkomutan” dizisinin setinde İngiliz yayın organı BBC'ye bir röportaj veren Sutherland, Irak savaşına yol açması ve Katrina Kasırgası'ndaki performansı dolayısıyla Bush yönetimine ateş püskürdü.

  Bush Yönetimi için “Onlar münasebetsizlerdi. Görev için yetersizlerdi ve yalan söylediler” suçlamasında bulunan Sutherland, şöyle devam etti: “Ve onlar aşağılayıcıydı ve onlar kin doluydu. Ve onlar kalpsizdi. Kimse umurlarında değildi. Irak halkı umurlarında değil. Ölen askerlerin aileleri umurlarında değil. Onlar sadece yapacakları karı düşünüyor.”
   
  Konuşmasınını ilerleyen kısımlarında gözyaşlarına hakim olamayan Sutherland, “Çocuklarımızın geleceğini çaldık... Çocuklarımız var.  Onların miraslarını almaya nasıl cüret edebiliyoruz. Bu utanç verici. Dünyamıza neler yapıyoruz” dedi.

  Başkan Bush'un danışmanlarından Karl Rove'un, oğlunu Irak'ta kaybettikten sonra savaş karşıtı olan ve bu konuda protesto eylemleri düzenleyen Cindy Sheehan'a yönelik yaklaşımlara da sert eleştiriler yönelten Sutherland, “Almanya'da kitapların yakıldığı döneme döndük” ifadelerini kullandı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı