GeriGündem Buse’yle Sude’nin vedası
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  31
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Buse’yle Sude’nin vedası

Buse’yle Sude’nin vedası
refid:15119781 ilişkili resim dosyası

PKK’lı canilerin Halkalı’daki bombalı tuzağında şehit düşen Jandarma Astsubay Kıdemli Üstçavuş Bekir Çelik, Başçavuş Duran Bayram, Uzman Çavuşlar Mehmet Çağlar Bölük, Uğur Ekiz ve 10. sınıf öğrencisi Buse Sarıyağ, onbinlerce kişinin katılımıyla son yolculuklarına uğurlandı. Buse’nin 6 yaşındaki kardeşi Sude’nin gözyaşları yürekleri dağladı.

KÜÇÜK SUDE'NİN FERYADI / WEB TV

BUSE'NİN CENAZESİ'NE ASKER VE DEVLETİN ZİRVESİ KATILDI / Foto Galeri


HALKALI’daki terör saldırısında hayatını kaybeden 17 yaşındaki Buse Sarıyağ’ın üzerine duvak serilen Türk bayrağına sarılı tabutu, asker selamı ve yaklaşık 10 bin kişinin katılımıyla son yolculuğuna uğurlandı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Atila Işık cenazeye katılırken, Başbakan Tayyip Erdoğan, Buse’nin babası Ünal Sarıyağ’a başsağlığı telgrafı gönderdi. Erdoğan, “Buse’nin şehit olmasından derin üzüntü duydum. Şehit düşen yavrularımızın acı haberi yalnız ailelerini değil, bütün milletin yüreğini dağlıyor” dedi. Namaz başlayana kadar baba Ünal Sarıyağ’ın yanında duran Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, bir süre baba Sarıyağ’ın elini tuttuktan sonra yanına gelen Sude Sarıyağ’ın saçını okşadı. Başbuğ’un yanında bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Sude’ye yakın ilgi gösterdi.

Rüyasında görmüş

Tören sırasında Buse’nin ailesiyle sohbet eden Başbuğ ise “Atatürkçü bir evlat yetiştirmişsiniz. Buse’yle ne kadar övünseniz az. Umarım Sude de ablasını örnek alır” diye konuştu. Baba Sarıyağ da Sude’nin önceki gece gördüğü rüyayı “Ablası beyazlar içindeymiş. Sude ‘Gitme’ deyince, el sallayarak ‘Gidiyorum. Anneciğime ve babacığıma selam söyle. Benim için üzülmesinler’ demiş” diye aktardı. Buse’nin cenazesi Yenimahalle Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Buse’yle Sude’nin vedası


Bayrağıyla, duvağıyla


Halkalı’da hayatını kaybeden Buse’nin Türk bayrağına sarılı tabutu tören alanına getirildiğinde kız kardeşi Sude, “Ablacığım benim, nereye gidiyorsun? Ne olur bizi bırakıp gitme” diyerek ağlamaya başladı. Baba Ünal, anne Belgin ve Sude Sarıyağ, cenaze önlerinden geçerken asker selamı verdiler. Buse’nin bayraklı tabutuna ailesi ve yakınları tarafından duvak örtüldü.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle