Gündem Haberleri

  Bursalı Fiorino, İtalyan Milli Takımı’nı taşıyacak

  Hayri ÇETİNKAYA
  05.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Fiat Ticari Araçlar (Fiat Professional) CEO’su Franco Miniero, Fiat Professional olarak İtalya Milli Futbol Takımı’na sponsor olduklarını belirterek, "Fiorino ismini verdiğimiz Minicargo da milli takımın kullanımına verilecek" dedi.

  İŞİMİZİ PROFESYONEL YAPIYORUZ: Miniero, Türkiye’de üretilen Fiorino modelinin Fiat’ın tüm ticari araçları çatısı altında toplayan yeni markası ’Fiat Professional’ın bünyesinde satılacağını belirtti. Miniero, "Biz Fiat Professional olarak İtalya Milli Futbol takımına sponsor olduk. Milli takım da Fiat Professional gibi işini profesyonel olarak ve tutkuyla yapıyor" dedi. Bu kapsamda Bursa’da üretilen Fiorino’ların da İtalyan Milli Takımı’nın kullanımına verileceğini kaydeden Miniero, şöyle konuştu: "Fiat, müşterilerine daha yakın, daha sıcak ve onların taleplerini karşılamada daha becerili ve yenilikçi, ileriye bakan ürünler sunan bir marka olmayı hedefliyor. Bu doğrultuda Fiat Fiorino’yu öne çıkaran 3 unsur var. Kompakt dış boyutları, ekonomik satın alma ve kullanım şartları sunması ve trafikte son derece kıvrak olması aracın önemli avantajları"dedi.

  DOBLO’DAN YÜZDE 20 UCUZ: Tofaş Ticari Araçlar Pazarlama Müdürü Özgür Süslü de, Fiorino’nun İstanbul’da 21 Kasım’da yapılacak Ticari Araçlar Fuarı’nda Türk tüketicisiyle buluşacağını söyledi. Fiorino’nun satış fiyatı konusunda açıklama yapmaktan kaçınan Süslü; yeni aracın fiyatının ve yedek parçalarının Doblo’dan yüzde 15-20 düşük olacağını ifade etti. Doblo, Türkiye’de 23 bin-28 bin YTL arasında satılıyor. Bu arada, Fiorina’nın İtalya’daki satış fiyatının vergiler hariç 9 bin 100 Euro’dan başlayacağı açıklandı.

  10 BİN ADET SATARIZ: Fiat Fiorino’nun yeni bir araç sınıfı olması nedeniyle tüketiciden büyük ilgi görmesini beklediklerini ifade eden Özgür Süslü, Türkiye’de yılda 10 bin araç satmayı hedeflediklerini söyledi. Süslü, aracın Türkiye’deki satış fiyatının da benzer oranlarda avantajlı olacağını ifade ederek, halen yüzde 16.5 olan ticari araçtaki pazar payını yeni araçla 1 puan artırmayı amaçladıklarını bildirdi.

  FİLMİ TÜRKİYE’DE ÇEKİLDİ: Diğer taraftan Milano’daki fuarda Fiorino’nun Kapadokya, Sultanahmet, Tuz Gölü ve Pamukkale’de çekilen global tanıtım filmi de Fiat standında ziyaretçilere gösteriliyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı