Gündem Haberleri

  Bursa'daki jandarma operasyonu

  A.A
  06.11.2009 - 23:18 | Son Güncelleme:

  Bursa'da jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 12 zanlıdan 7'si tutuklandı.

  Jandarma ekiplerince yaklaşık 4,5 ay önce düzenlenen, İl Özel İdaresi Gelir Müdürü ile bir iş adamının tutuklandığı operasyonun devamında gözaltına alınan 2'si avukat 12 zanlı, sevk edildikleri adliye sarayında Cumhuriyet Savcısına ifade verdi.
  Cumhuriyet Savcısı, biri avukat 5 zanlıyı serbest bırakırken 7 zanlıyı tutuklanmaları talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk etti.
  Aralarında bir avukatın bulunduğu 7 zanlı, çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklandı.
  Dün adliyeye sevk edilen 9 zanlıdan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kemal D. ve Daire Başkanı Yaşar D'nin de aralarında bulunduğu 5 kişi tutuklanmıştı.
  Jandarmanın salı günü gerçekleştirdiği operasyonda tutuklananların sayısı 12'ye yükseldi.

  OLAY

  İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, 4,5 ay önce, kurum bünyesinde maden ve kum ocaklarına ruhsat verilmesi, para cezası uygulanması gibi işlemlerde usulsüzlük yaptıkları öne sürülen Bursa Özel İdaresi Gelir Müdürü F.A, genel sekreter yardımcısı A.Y, şef S.B, mühendisler Y.P. ve M.A.K. ile F.A'nın arkadaşı olduğu öğrenilen sigorta acentesi ve bir akaryakıt istasyonunun sahibi H.A. ile İstanbullu iş adamı R.A'yı gözaltına almıştı.
  Adliyeye sevk edilen zanlılardan F.A. ve iş adamı R.A. tutuklanmış, diğer zanlılar adli kontrol kaydıyla serbest bırakılmıştı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı