Gündem Haberleri

  Bursa'daki cinayetin sebebi güvercin

  Bülent CİVANOĞLU/BURSA, (DHA)
  07.10.2008 - 15:07 | Son Güncelleme:

  BURSA’da dün gece asker uğurlaması sırasında meydana gelen ve 18 yaşındaki Osman Altın’ın tabancayla öldürülmesi ve 27 yaşındaki Mühittin Ay’ın bıçakla yaralanmasıyla sonuçlanan olayın, 6 ay önceki güvercin kavgasından kaynaklandığı ortaya çıktı.

  Merkez Yıldırım İlçesi Karapınar Mahallesi’nde askere gidecek olan Murat Altın için mahalledeki kahve önünde yapılan uğurlama eğlencesini basan yaklaşık 20 kişi silahlı saldırıda bulundu. Olayda inşaatlarda kalfa olarak çalışan Osman Altın vücuduna isabet eden kurşunlarla ölürken, karşı gruptan Muhittin Ay ise 5 yerinden bıçaklandı. Osman Altın’ın ölümünden sonra sokaklara dökülen yaklaşık 150 kişilik öfkeli kalabalığı jandarma güçlükle engelledi.

  Bursa’da gerginliğe neden olan olaylara, 6 ay önce aynı mahallede oturup ayrı sokaklarda yaşayan gençler arasındaki yaşanan güvercin kavgasının neden olduğu ortaya çıktı. Önceki gece Gürsu’da karşılaşan iki arkadaş grubu arasında çıkan kavgada bir kişi yaralandı. Yaralanan arkadaşlarının intikamını almak için asker eğlencesini basan grup, Osman Altın’ın ölümüne, arkadaşlarının da bıçaklanmasına neden oldu.

  Olaylarla ilgili soruşturmaya Bursa Cumhuriyet Savcılığı’nca başlandı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı