Gündem Haberleri

  Bursa'da tecavüz huzursuzluğu

  Mehmet BULDU/İZNİK (Bursa), (DHA)
  26.05.2010 - 13:13 | Son Güncelleme:

  BURSA’nın İznik İlçesi’nde ilköğretim okuluna giden 9 ve 10 yaşlarındaki iki erkek kardeşe, tehdit ederek bir yıl boyunca tecavüz ettikleri öne sürülen ilköğretim öğrencisi 12 yaşındaki H.T. ile aynı yaştaki arkadaşı E.A. tutuklandı.

  İznik İlçesi’nde son bir ay içerisinde ortaya çıkan tecavüz olayları, halk arasında huzursuzluğa neden oldu. Geçen ay, rehabilitasyon merkezine giden zihinsel engelli F.S. (17) adındaki kıza, aynı rehabilitasyon merkezinde tedavi gören Y.A. (16), G.S. (17) ve Ş.Ö. (34) ve Ş.K. (22) tarafından tecavüz edildiği anlaşıldı. Olayın ortaya çıkmasından sonra gözaltına alınan şüphelilerden Ş.K. tutuklanırken, diğerleri tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

  Geçen hafta da, zihinsel engeli nedeniyle rehabilitasyon merkezinde tedavi gören dayısının oğlu K.D.’ye (18) 3 yıl boyunca tecavüz ettiği anlaşılan İ.C. (22) tutuklandı.

  İlçede son olarak ise, ilköğretim öğrencisi iki kardeşin, bir yıldan beri dayak tehdidiyle aynı okulun öğrencileri H.T. ve E.A.'nın tecavüzüne uğradıkları ortaya çıktı. Çocukların yaşadıklarını rehber öğretmenlerine atlatması sonucu, tecavüzcü 2 öğrenci gözaltına alındı. İki çocuk, polise verdikleri ifadede suçlamayı kabul etti.

  Nöbetçi mahkemeye çıkartılan 2 çocuk tutuklanarak cezaevine konuldu.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı