Gündem Haberleri

  Bursa'da konutlarda doğalgaz kesintisi yok

  A.A.
  26.01.2006 - 14:35 | Son Güncelleme:

  Bursagaz, kentte konutlarda doğalgaz kesintisinin söz konusu olmadığını bildirdi. Bursagaz'dan yapılan yazılı açıklamada, kurum olarak “doğalgaz sıkıntısı” ihtimalinin ortaya çıkması üzerine, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve BOTAŞ ile irtibata geçildiği ve gelişmelerin yakından izlendiği belirtildi.

  İlgili kurumlardan gelen son bilgiler çerçevesinde, Bursa'da konutlara doğalgaz akışında herhangi bir kesinti yaşanmasının, şu an için gündemde olmadığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
  “Ancak, ağır kış şartları nedeniyle ilimizin bazı bölgelerinde zaman zaman elektrik kesintileri yaşanmaktadır. Elektrik kesintilerinin yaşandığı bölgelerde abonelerimizin kombilerini kapatmaları ve elektrikler geldiğinde yeniden açmaları gerekmektedir. Elektrik kesintileri sırasında kapatılmayan kombilerde yeniden elektrik akımı başladığında cihazlarda problem yaşanmakta ve bu da abonelerimizin mağdur olmalarına yol açmaktadır. Bursagaz, abonelerine doğalgaz akışına kesintisiz olarak devam etmektedir. Bursa'da konutlarda doğalgaz kesintisi söz konusu değildir.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı