Gündem Haberleri

  Bursa'da karında bakteri tespit edilen 2 bebeğin durumu ağır

  Yalçın ÖZÜM-Gözde SEVİM (DHA)
  29.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bursa’da ölen 5 bebeğin kanında "Kebsiella" bakterisi tesbit edilen Çekirge Akşemseddin Çocuk Hastalıkları Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi’nde 2 bebeğin durumunun daha ağır olduğu açıklandı.

  Hastanedeki gelişmelerle ilgili dün Sağlık Müdür Vekili Dr. Serhat Yamalı, Çekirge Akşemseddin Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Dr. İlhan Dindar ve olayla ilgili kendisinden bilgi ve destek istenen Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Pediatrik Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Hacımustafaoğlu basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında, bebek ölümlerinin tek nedeninin "Kebsiella" olmadığını savunan Başhekim İlhan Dindar, şöyle dedi:

  "Bir bebekte ölüme neden olabilecek toplam 7 hastalık olabiliyor. Bir vakamız var ki, 7 ek hastalığı var. Bunların hepsi ölüme neden olabilir."

  Sağlık Müdür Vekili Serhat Yamalı, karantina uygulanan yenidoğan yoğun bakım ünitesinde, kanlarında bakteri görülen 5 bebekten 2’sinin durumunun ağır, 3’ünün ise bu hastalardan daha iyi olduğunu açıkladı. Yamalı, serviste yatan diğer 5 bebeğin sağlık durumlarının iyi olduğunu bildirdi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı