Gündem Haberleri

  Bursa'da iş makinesi doğalgaz hattını patlattı

  Bülent CİVANOĞLU/ BURSA (DHA)
  05.12.2014 - 13:58 | Son Güncelleme:

  Bursa’ da merkez Osmangazi ilçesi Küplüpınar mahallesinde iş makinasının doğalgaz taşıyan Bursa Gaz’ a ait boru hattına zarar vermesi sonucu yangın çıktı. Metrelerce yükselen alevler bazı evlerin zarar görmesine neden oldu.

  BURSA’nın merkez Osmangazi İlçesi’nde, iş makinesinin Bursagaz’a ait doğalgaz boru hattını patlatması sonucu yangın çıktı. Yükselen alevler, çevredeki binalara zarar verdi. Paniğe neden olan yangının söndürülmesi için itfaiye 10 araç ile alevlere müdahale etti.

  PATLAMADAN FOTOĞRAFLAR

  Merkez Osmangazi İlçesi Küplüpınar Mahallesi Dicle Sokak’ta bugün öğlen saatlerinde iş makinesi altyapı çalışması yaparken Bursagaz’a ait doğalgaz boru hattına zarar verdi.

  Bursada iş makinesi doğalgaz hattını patlattı

  Meydana gelen patlamanın ardından yangın çıktı. Metrelerce yükselen alevler, çevredeki 4 binaya zarar verdi. Korku ve paniğe neden olan yangının söndürülmesi için itfaiye ekipleri alevlere 10’dan fazla araç ile müdahale etti. Yetkililer, olayda yaralanan kimsenin olmadığını söyledi.

  Bursada iş makinesi doğalgaz hattını patlattı

  YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ, HASAR BÜYÜK

  Bursa’nın merkez Osmangazi İlçesi Küplüpınar Mahallesi’nde, Bursa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (BUSKİ) taşeron firmasına ait kanalizasyon çalışması yapan kepçenin doğalgaz hattını patlatması sonucu çıkan yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu söndürüldü.

  İtfaiye ile birlikte Bursagaz ekipleri bölgeye gelerek, vanaları kapattı. Ancak gaz gelişi devam ettiği için alevler 3 katlı apartman boyunca yükseldi. Dicle ve 5’inci Çamlıca Sokak’ın kesiştiği yerde çıkan yangın, ikisinin altında işyerleri bulunan 3 apartmana büyük zarar verdi. Yangın mahallede korku ve paniğe neden oldu. Alevleri gören ev sahipleri binalardan tahliye edildi. İtfaiye ekiplerince binadan çıkarılan bir kadın fenalık geçirdi.

  Bir işyerinde bulunan 28 kuş telef olurken, apartmanda bulunan bir köpek ise dışarıya çıkarıldı. Üç binadaki daireler kullanılamaz hale geldi.

  Bölgeye sevk edilen 10 itfaiye ekibinin köpük sıkması sonucu yangın kontrol altına alınarak söndürülürken, gaz gelişi de bir süre sonra kesildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı