Gündem Haberleri

  Bursa'da feci ölüm

  Hüseyin TÜCCAR- Selahattin BUDAKOĞLU/BURSA, (DHA)
  18.05.2010 - 12:05 | Son Güncelleme:

  Bursa'da üzerine çıkarak yıktığı köprünün çökmesi sonucu 19 yaşındaki ehliyeti olmayan kepçe operatörü İbrahim Köse ezilerek feci şekilde can verdi.

  FECİ KAZADAN FOTOĞRAFLAR
   

  Bursa'da üzerine çıkarak yıktığı köprünün çökmesi sonucu 19 yaşındaki ehliyeti olmayan kepçe operatörü İbrahim Köse ezilerek feci biçimde can verdi. Köprü betonları arasında sıkışan 40 ton ağırlığındaki kepçe, iki vincin saatler süren çalışması sonucu güçlükle çıkartıldı.


  Bursa Büyükşehir Belediyesi, Merkez Osmangazi ve Yıldırım ilçelerini bir birlerine bağlayan İsmetiye ve Samanlı mahalleri arasında bulunan Fatos Köprüsü'nün yenilenmesi için bir süre önce ihale açtı. İhaleyi kazanan ve üç gün önce işe başlayan firma, yıkılması düşünülen köprü inşaatında kullanılmak üzere kepçe ihtiyacını Gürsu İlçesi'nde bulunan Lizör İnşaat'tan karşıladı.


  Dün saat 18.00 sıralarında ehliyeti bulunmayan İbrahim Köse'nin kullandığı 40 ton ağırlığındaki kepçe köprüye gelerek çalışmaya başladı. İlginç kaza, operatörün ön kısmından yıkmaya başladığı köprünün bir anda göçmesi sonucu meydana geldi. Göçük altında kalan kepçenin sürücüsü kabin ile köprü arasında sıkışıp olay yerinde hayatını kaybetti. Ceset ve kepçe çağrılan 100'er tonluk özel vinçlerin yardımıyla iki saat süren çalışmadan sonra çıkarıldı.


  Kazayla ilgili soruşturmaya Bursa Cumhuriyet Savcılığı'nca başlandı.

   

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı