Gündem Haberleri

  Bursa'da 48 kilo eroin ele geçirildi

  A.A
  22.07.2007 - 10:08 | Son Güncelleme:

  Bursa Emniyet Müdürlüğünün “Avrupa Uyuşturucuyla Mücadele Ortak Gücü” ve FBI'ın Ortadoğu birimiyle birlikte düzenlediği “Şahin” adlı operasyonda 6 kişi gözaltına alındı, 49 kilo eroin ele geçirildi.

  Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, yaklaşık 1,5 yıl önce, Afganistan, Kırgızistan ve Kazakistan'da üretilen uyuşturucu maddeleri Türkiye üzerinden başta Hollanda ve Fransa olmak üzere değişik Avrupa ülkelerine sevk ettikleri belirlenen 15 kişiye yönelik çalışma başlatıldı.

  Bursa Emniyet Müdürlüğünün öncülüğünde Avrupa Uyuşturucuyla Mücadele Ortak GÜcü ve FBI'ın Ortadoğu birimiyle yürütülen operasyonlar çerçevesinde, suç örgütünün lider kadrosundan oldukları belirlenen Mehmet Y. (46), kardeşi Mustafa Y. (44) ile örgüt üyesi İsmet Ö. (33), Fikret Ö. (33) ile Ahmet Y. (46) Bursa'da, Cemal Y. ise (45), Gaziantep'te yakalandı.

  Toplam 49 kilo eroin ele geçirilen operasyon kapsamında, Fransa ve Hollanda'da ise biri Fransız vatandaşı, 5 kişinin daha önce yakalandığı bildirildi.

  Suç örgütünün lideri Enver Y'nin, 3 ay önce geçirdiği kalp krizi sonucu öldüğü öğrenildi.

  Zanlıların, ifadelerinin alınmasının ardından, “Suç işlemek için örgüt kurmak, örgüte üye olmak ve örgütün faaliyetleri çerçevesinde uluslararası alanda uyuşturucu ticareti yapmak” iddiasıyla adliyeye sevk edilecekleri belirtildi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı