GeriGündem Bursa yerel seçim sonuçları ve oy oranları hurriyet.com.tr seçim özel sayfasında olacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bursa yerel seçim sonuçları ve oy oranları hurriyet.com.tr seçim özel sayfasında olacak

Bursa yerel seçim sonuçları ve oy oranları hurriyet.com.tr seçim özel sayfasında olacak

Tüm Türkiye gibi Bursalılar da yerel seçim heyecanı yaşıyor. Erken saatlerden itibaren yerel seçim sonucu için meraklanan Bursalı seçmenler, oy verme işleminin ardından seçim yasaklarının sona ermesini bekleyecek. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı, belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği ve muhtarlık, diğer illerde, sırasıyla belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği, il genel meclisi üyeliği ve muhtarlık, seçimlerine ait oy pusulalarının sayım ve dökümü yapılacak. Marmara Bölgesi’nde yer alan Bursa’nın seçim sonuçları ve ilçelerin oy oranları da hurriyet.com.tr seçim özel sayfamızdan takip edilebilecek.

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimi için belirlediği propaganda serbestliği ve seçim yasaklarına ilişkin kararı Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Buna göre, propaganda serbestliği oy verme gününden önceki 10'uncu günün (21 Mart Perşembe) sabahında başlayacak ve oy verme gününden önceki gün (30 Mart Cumartesi) saat 18.00'de sona erecek. Sandık seçmen listesindeki bütün seçmenler oylarını kullanmış olsalar bile oy vermenin bitim saatinden önce sandıklar kesinlikle açılamayacak.
Oy verme işleminin bitmesiyle birlikte Yüksek Seçim Kurulu'nun seçim yasaklarını kaldırmasının ardından Bursa seçim sonuçları ve ilçelerindeki oy oranları hurriyet.com.tr seçim özel sayfamızdan takip edilebilecek.

SEÇİM SONUÇLARI, SEÇİM ÖZEL SAYFAMIZDA OLACAK

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle