GeriGündem Bursa sinemaya doymadı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bursa sinemaya doymadı

İpekyolu Film Festivali'nin hemen ardından, ünlü sanatçıların katılımıyla Bursa'da Türk Sinema Şenliği düzenlenecek. Bursa'nın merkez Osmangazi Belediyesinin Çağdaş Sinema Oyuncuları Derneği (ÇASOD) iş birliğiyle 7-13 Aralık tarihleri arasında düzenleyeceği Türk Sinema Şenliği, Tarık Akan, Altan Erkekli, Halil Ergün, Erkan Can ve Şerif Sezer gibi sanatçıları Bursalı sinemaseverlerle buluşturacak.

Osmangazi Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, 7 Aralık Pazartesi günü “Devrim Arabaları” adlı filmin gösterimiyle başlayacak şenlik, sırasıyla “Güneşi Gördüm”, “Beynelminel”, “Mülteci”, “Yolcu” ve “Deli Deli Olma” filmiyle devam edecek.

13 Aralıkta “Takva” filminin gösterimiyle sona erecek şenlik kapsamında, her filmin, gösteriminden önce yönetmen ve oyuncuları izleyiciyle buluşacak.

Bir hafta süreyle yıldızlar geçidine sahne olacak Akpınar Kültür Merkezi Tarık Akan, Taner Birsel, Altan Erkekli, Cezmi Baskın, Numan Çakır, Rutkay Aziz, Halil Ergün, Şerif Sezer, Erkan Can, Cahit Berkay, Derya Köroğlu, Menderes Samancılar ve Tolga Örnek gibi sanatçıları ağırlayacak.

Şenlik kapsamındaki filmler ücretsiz olarak izlenebilecek.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da kültür ve sanata büyük önem verdiklerini belirtti.

Türk sinemasının gişe yapmış filmlerini, yönetmen ve oyuncularıyla birlikte Bursalı sinemaseverlerle buluşturacaklarını ifade eden Dündar, şunları kaydetti:

“Türk Sinema Şenliği'nin bu yıl ilkini düzenliyoruz, bu etkinliği geleneksel hale getirmek istiyoruz. Amacımız milyonlarca kişi tarafından izlenmiş filmlerin oyuncularını Bursalı sanatseverlerle buluşturabilmek, sohbet etmelerini ve imza alabilmelerini sağlamak. Akpınar Kültür Merkezi, düzenlenecek bu tür etkinliklerle Türk sinemasının nabzının attığı merkezlerden biri haline gelecek.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle