Gündem Haberleri

  Burnu kırılan Bakan'dan örnek davranış

  Lütfi YIKAN/KAHRAMANMARAŞ, (DHA)
  07.01.2012 - 16:23 | Son Güncelleme:

  ENERJİ ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AK Parti Kahramanmaraş merkez ilçe kongresinde konuşma yaparken ayağa fırlayan ve elinde kupa ve madalyaları bulunan güreş antrenörü İsmail Zade, "Adalet istiyorum, konuşmak istiyorum. Ben milli güreşçiyim" diye bağırdı. Bakan Yıldız da korumalara "Arkadaşı dışarıya çıkarmayın, kalsın. Çıkışta kendisi ile konuşacağız" diyerek uyardı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 19 Nisan 2010'da şehit cenaze törenine katılmış, defin sırasında öğretmen Şahin Şimşek'in yumruklu saldırısına uğramıştı.

  Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’ndeki kongrede kürsüye gelen Bakan Taner Yıldız, konuşmasına başladıktan kısa süre sonra atama bekleyen güreşçinin eylemi ile karşı karşıya kaldı. Eşofmanlı olan İsmail Zade, kalabalığın arasında elinde kupa ve madalyalarla kürsüye doğru hareket edip, "Adalet istiyorum, konuşmak istiyorum. Ben milli güreşçiyim" diye bağırdı. Bunun üzerine hemen korumalar Zade’ye müdahale ederek onu dışarı çıkartmak istedi. Bakan Yıldız, korumalara "Arkadaşı dışarıya çıkarmayın, kalsın. Çıkışta kendisi ile konuşacağız" diyerek uyardı.  

  BAKAN YILDIZ'DAN DESTEK / FOTO GALERİ

  Salonda konuşmasını tamamlayan Yıldız, daha sonra güreşçi İsmail Zade’yi yanına çağırıp bir süre sohbet etti. 15 yıllık milli güreşçi olduğunu belirten Zade’nin antrenörlük sınavına girdiğini ancak atamasının yapılmadığını ileri sürdü. Yıldız da konuyla ilgileneceği sözünü verdi.

  Görüşme ardından soruları yanıtlayan İsmail Zade, "Bakan beyle spor üzerine konuştuk. 15 yıllık milli güreşçiyim. Antrenörlük sınavına girdim. Henüz Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne atamam yapılmadı. Bunu dile getirdim. Kendisi de bana Bakanlar Kurulu’nda bunu dile getireceğini söyledi" dedi.   

  TÜRKİYE LİDERİNİ BULDU

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, partisinin Kahramanmaraş’ta Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen merkez ilçe kongresinde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin 10 yıl önceki durumunun ortada olduğunu belirterek, "Biz enkaz edebiyatı yapmayalım dedik ama bunu istismar edenler oldu. Enkaz edebiyatı yapmadıkça bizim ülkemize gönlümüzden verdiğimiz emeği hiçe saymaya çalıştılar. Emeğimizin istismar edilmesine müsaade etmeyiz" dedi.

  Türkiye’de 1999’da ’Burkina Faso Türkiye fiso’ diye başlıkların atıldığını hatırlatan Yıldız, "Anketler yapılıyordu. Diyordu ki, ’siz bulunduğunuz hangi iş olursa olsun Türkiye’den ayrılıp bir başka ülkeye gitmek istiyor musunuz’. Yüzde 70’lere varan oranda ’evet ülkemi terk edip başka ülkeye gitmek istiyorum’ diyordu. Şu anda durum tam tersi. Nasıl oldu bu. Biz bir yerde define mi bulduk. Bir yerde gömülü altın mı bulduk. Nasıl oldu da Türkiye bu başarıyı yakaladı. Türkiye en önemli kaynağını buldu, insan kaynağını buldu, Recep Tayyip Erdoğan’la beraber liderini buldu" diye konuştu. Dünya krizle boğuşurken Türkiye’nin büyümeye devam ettiğini belirten Yıldız, şöyle konuştu:

  "Şu anda Avrupa Birliği üyesi ülkelerden öyle ülkeler var ki yıllık büyüme hızını karşılaştırdığımızda 6-7 yıllık büyüme hızı, Türkiye’nin yalnızca bir yılda kat ettiği büyüme hızına eşit. Artık uluslararası piyasalarda sıkıntı duyan paralar sağlam zemin arıyorlar. Hukukun doğru uygulandığı ülke arıyorlar. Yaptıkları yatırımın boşa gitmeyeceği ülkeler arıyorlar. İşte bunların başında Türkiye geliyor. Yalnızca enerji sektöründe Türkiye iki katına katlandı. Özel sektör yatırımlarıyla beraber geldiğimiz bu noktada kamuya çok fazla yük olmadan gitmeye çalışıyoruz."

  9 KARDEŞİMİZİ KATLETTİLER

  Yerli kaynakları bularak Türkiye’nin kalkınmasına katkısını artıracaklarını vurgulayan Yıldız, şöyle dedi:

  "Petrol ve doğalgazı önemli ölçüde ithal ediyoruz. Biz inanıyoruz ki hep beraber varsa yerli kaynaklardan bulacağız ve 12 katına arttırdığımız bu arama ödeneklerini azaltmadan devam ettireceğiz. Ayaklarımız yere basar şekilde ve daima Türkiye’nin itibarını ön planda tutarak. Niçin böyle söylüyorum, biz Doğu Akdeniz dediğimiz Kıbrıs ve İsrail’in de içinde bulunduğu doğalgaz aramalarıyla ilgili çok rahatlıkla proje geliştirebilirdik. Ama 9 kardeşimizi katlettiler. Hiçbir şey, hiçbir kaynak, ne doğalgaz ne de petrol 1 kardeşimizin kanından daha değerli değildir. Biz kendimizin hiç bir değeri ile oynatmayız. Geleneklerimizle göreneklerimizle yetişme tarzımızla. Biz ülkenin kalkınmasına, siyaset adına parti adına olumsuz yönde katkı koyanlara da hiç bir şekilde aldırış etmeden yolumuza devam edeceğiz. Türkiye’nin büyümesi, obez biçimli ve vücuduyla değil, aynı zamanda beyniyle beraber gerçekleştiriyor. Yoksa Türkiye bu kadar hızlı büyümeyi gerçekten idare ve sevk edemezdi. Bu refah seviyesini daha yükselterek vatandaşlarımıza yaşatmak istiyoruz."

  BÖLÜNMEYE MÜSADE ETMEYECEĞİZ

  Ülkeyi bölmek isteyenlerin hiçbirine müsaade etmeyeceklerini de kaydeden Yıldız sözlerini şöyle sürdürdü:

  "Burada bir gevşeklik bir rehavet görmek isteyenler varsa, kusura bakmasınlar avucunu yalarlar. Hiç birine hiç bir şekilde müsaade etmeyeceğiz. Demokrasi, eşitlik ve özgürlük bizim yeni hazırlayacağımız anayasanın en temel taşlarından bir tanesi olacak. Bu manada sivil toplum örgütleri ve toplumun her kesiminden iktidarımıza inanan inanmayan kim varsa her kesimden aldığımız değerlendirmelerle bunları hazırlıyoruz. Çünkü bu ortak paydaya koyacağımız önemli bir mukaveledir. Bu anayasamızı hep beraber hazırlayacağımız söylemek isterim."

  Bakan Yıldız, daha sonra Kahramanmaraş Belediye Başkanı Ak Partili Mustafa Poyraz’ı makamında ziyaret ettikten sonra Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’ndeki İl Koordinasyon Kurulu toplantısına katıldı.   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı