GeriGündem Burnu kanamadan kurtuldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Burnu kanamadan kurtuldu

Burnu kanamadan kurtuldu
refid:18984936 ilişkili resim dosyası

TÜRK Hava Kurumu’na (THK) ait bir eğitim uçağı, Kırşehir’in Mucur İlçesi Büyük Kayapa Köyü yakınlarında tarlaya zorunlu iniş yaptı. Uçakta bulunan 2 pilot kazadan yara almadan kurtuldu. Pilotlar olayı gülerek anlattı.

Kayseri Erkilet Havalanı’na gitmek üzere Ankara Etimesgut Havaalanı’ndan kalkan THK’ya ait ’Cessna 402’ tipi çift motorlu eğitim uçağı, Kırşehir’in Mucur İlçesi üzerindeyken, motorunda meydana gelen arıza nedeniyle Kayaapa Köyü yakındaki tarlaya zorunlu iniş yaptı. 

Uçaktaki pilot öğretmen Ferdi Tombul ve bir aday pilotun durumlarının iyi olduğu, iniş sırasında uçağın kanatlarından birinin hafif hasar gördüğü belirtildi.

PİLOT: MOTORLARIN YAKIT BASINCI DÜŞTÜ

Ögretmen Pilot Ferdi Tombul DHA’ya yaptığı açıklamada, havada iken her iki motorun yakıt basınçlarının düştüğünü, bu yüzden Büyük Kayaapa köyü yakınlarındaki meralığa iniş yaptıklarını söyledi. İniş sırasında iniş takımlarının ve kanatlardan birinin hasar gördüğünü belirten Tombul, ”İniş yapmaktan başka çaremiz yoktu” dedi.

Ferdi Tombul ile birlikte uçakta bulunan ve eğitim alan yardımcı pilot Mehmet Fatih Balık’ın da olayı yara almadan atlattı.

Cessna 402 tipi çift motorlu uçağın, Ankara’dan gelecek kaza kırım ekibinin yapacağı incelemenin ardından, bir TIR’a yüklenerek Ankara Türkkuşu tesislerine götürüleceği bildirildi.Yorumları Göster
Yorumları Gizle