Gündem Haberleri

  Burdur Belediye Başkanı hakkında suç duyurusu

  Onur ÖZKAN/BURDUR, (DHA)
  07.12.2009 - 12:57 | Son Güncelleme:

  CUMHURİYET Halk Partisi, Burdur Belediye Başkanı AK Partili Sebahattin Akkaya hakkında görevi kötüye kullandığı ve belediyenin gelirlerini zarara uğrattığı iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

  Burdur'da CHP ile AK Partililer arasında yaşanan ‘yol bozma' gerginliği adliyeye taşındı. Burdur Belediye Meclisi'nin belirlediği yol bozma ücretlerine rağmen Burdur Belediyesi ile kentin doğalgaz işini yapan Torosgaz firması arasında protokol imzalandığını kaydeden CHP Burdur İl Başkanı İsmail Erkaya, protokolde, yol bozma ücretlerinin sözkonusu firma için daha düşük bedelle uygulandığına dikkat çekti. Erkaya, görevi kötüye kullanma ve belediye gelirlerini zarara uğrattığı gerekçesiyle Burdur Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya hakkında Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

  İsmail Erkaya, “Yol bozma ücretlerinde Burdur Belediye Meclisi'nin belirlediği bedellerin uygulanması gerekirken, Belediye Başkanı bu yetkiyi kötüye kullanarak Torosgaz ile kendi özel bir anlaşma yapmıştır. Burdur Belediyesi'ni zarara uğrattığı gerekçesiyle Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduk” dedi.

  Başkan Sebahattin Akkaya’nın fiyatlar arası farklılık sorulduğunda “Ben yaptım oldu” dediğini kaydeden Erkaya, “Belediye, beton asfalt yol bozma ücreti olarak metrekaresini vatandaşa 50 TL'den, doğalgaz firmasına 16 TL'den; kaplama asfalt yol bozmanın metrekaresini vatandaşa 39 TL'den firmaya 8 TL'den, stabilize sıkıştırılmış yol bozmanın metrekaresini vatandaşa 7 TL'den doğalgaz firmasına 4 TL’den faturalandırılıyor. Bu adaletsizliktir” diye konuştu.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı