Gündem Haberleri

  Burcu, manyağı anlattı

  Hürriyet Haber
  28.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sevgilisini getirtmek isteyen Yüksel Süer tarafından 3 saat rehin tutulan Burcu Erdem ''Çok dengesizdi.İçerde melek gibi davranıyordu. 'Korkma bir şey yapmayacağım' diyordu. Ancak pencereye çıkardığında 'Onu yaşatmayacağım' diyerek şov yapıyordu'' dedi.

  Küçükyalı'da sevgilisine kavuşmak isteyen çılgın aşık Yüksel Süer tarafından önceki gün 3 saat başına silah dayanarak rehin alınan 13 yaşındaki Burcu Erdem, ‘‘Çok dengesizdi. İçerde melek gibi davranıyordu. ‘Sakın korkma seni öldürmeyeceğim' diyordu. Ancak pencereye çıkarttığında 'Onu yaşatmayacağım’’ şeklinde şov yapıyordu'' dedi. Burcu, Yüksel Süer'in 15 gün önce de yine başına silah dayayarak, evlerine girdiğini belirtti ve ‘‘İlk baskında 15 dakika içinde ikna olup, evi terk etti. Sevgilisiyle aralarındaki sorunu halledeceklerini umarak şikayetçi olmamıştık. Ancak yanılmışız’’ şeklinde konuştu. Bu arada Kartal Nöbetçi 1. Sulh Ceza Mahkemesi'ne çıkartılan Yüksel Süer, tutuklanarak Maltepe Özel Tip Cezaevi'ne gönderildi.

  TABANCAYI KAFAMA DAYADI

  Göztepe Harun Reşit İlköğretim Okulu 7'nci sınıf öğrencisi Burcu Erdem, önceki gün Küçükyalı Sosyal Sokak Pınar Apartmanı'nda ailesiyle birlikte yaşadığı evde korkunç bir olayın tanıklığını yaptı. 13 yaşındaki Burcu, sevgilisi tarafından 500 milyon lirası alındıktan sonra terk edilen Yüksel Süer tarafından 3 saat başına silah dayanarak rehin tutuldu. Yaşadığı tecrübeyi şaşkınlıkla anlatan Burcu Erdem, ‘‘Ablamla birlikte alışveriş yapmak için dışarı çıkmıştık. Annem de komşuya gitmişti. Ablam eve dönerken bir arkadaşına uğradı. Bakkaldan ekmek aldıktan sonra apartmana girdim. Benimle birlikte, o an için yüzünü görmediğim bir erkek de içeri girdi. Kafama silah dayayarak, 'Sesini çıkarma. Kapıyı aç’’ dedi. İçeri girdik. Annem evde yoktu. Nerede olduğunu sordu. Söyledim. Bana, 'Kapıyı aralık bırak, anneni alıp geleceğim, sakın kapatayım deme, yoksa annen ölür' tehdidinde bulundu. Korkudan kapıyı kapatamadım.

  PENCEREDE ŞOV YAPTI

  Annemin bağrışlarını duydum. İçeri geldi. Benden anahtarı istedi. Kapıyı kapatıp, sürgüsünü çekti. Polislere silahın gerçek olduğunu ispatlamak için yere bir kez ateş etti'' dedi.

  Yüksel Süer'in kendisini sürekli olarak, 'Sakın korkma' diye teselli ettiğini belirten Burcu Erdem, ‘‘Benim seninle bir sorunum yok. Sizler masum insanlarsınız. Ancak Riyaser 5 yılımı yedi, paralarımın üzerine yattı. Benim parada da gözüm yok. Ama gururum incindi. Ona ulaşmak için tek şansım sizsiniz. Sana kesinlikle zarar vermeyeceğim' diyordu. Beni balkona çıkartınca değişiyordu. Çevreye şov olsun, sevgilisi gelsin diye, 'Bana Riyaser'i getirin. Yoksa bu kızın ölüsünü alırsınız' tehditleri yağdırıyordu. Onu ikna etmek için elimden gelini yaptım. Ama başarılı olamadım’’ dedi. Tabancalı manyağın yanından bir kez 'Kedimi sevebilir miyim', bir kez de 'Banyoya gidebilir miyim' bahanesiyle uzaklaştığını belirten Burcu, ‘‘Amacım kapının üzerindeki anahtarı almaktı. Ancak ilk seferinde başaramadım. İkinci defasında alıp, aşağıya attım. Alkollüydü. Polisler onu oyalarken, yatak odasının camına uzatılan bir merdiven sayesinde kurtuldum. Manyak, kurtulduğumu ancak insanların alkışlarından anlayabildi’’ dedi.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı