Gündem Haberleri

  'Burada Nazi reklamı yapamazsın kardeşim'

  Arif ARSLAN/BATMAN (DHA)
  02.04.2004 - 01:50 | Son Güncelleme:

  Kültür Bakanlığı’nın 1 Nisan nedeniyle düzenlediği etkinlikler kapsamında Devlet Tiyatrosu sanatçısı Saffet Yürükel, Nazi kıyafetleriyle Ankara metrosuna girince vatandaşlardan tepki gördü.

  Bir kadın, Yürükel’i gerçek Nazi sanıp ‘Burada Nazi reklamı yapamazsınız’ diye çıkıştı.

  YER Ankara Metrosu... Sabahın erken saatleri... Metroya inenler, binenler... İşe yetişme telaşı... Ama bugün her günkünden değişik bir gün; bir Nazi Subayı dolaşıyor ortalıkta çünkü. Başında miğferi, belinde palaskası, ayağında çizmeleri...

  Bu kişi, ‘Ghetto’ oyununda Nazi subayı rolü oynayan Devlet Tiyatrosu sanatçısı Saffet Yürükel.

  Bu sırada bir kadın, tepki gösterip ‘Sizin burada ne işiniz var. Burada Nazilerin reklamını yapamazsınız’ diye bağırıyor. Nazi subayı kostümlü şakacıyı birden karşısında gören bir başka vatandaş, ‘Heil Hitler’ diye bağırıp Nazi selamı veriyor.

  SEÇİM ÜSTÜ ŞAKA

  Ve iş kötüye gitmeden gazeteciler atılıp bunun 1 Nisan şakası olduğunu söylüyorlar. Bunun üzerine kadın, ‘1 Nisan’sa o başka’ diyor başını sallayarak.

  Seçim yorgunluğunu henüz üzerinden atamamış olan başkentliler, dün, güne Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca hazırlanan şakalarla başladı. Erken saatlerde Kızılay Metrosu’nda opera aryalarıyla karşılaşınca şaşıran vatandaşlar, GİMA önündeki halkoyunlarıyla coştu.

  Kültür ve Turizm Bakanlığı, bu yıl 1 Nisan Şaka Günü’nü 14 ilde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutladı. Erken saatlerde metro gişeleri önünde Devlet Opera ve Balesi sanatçılarının seslendirdiği opera aryalarıyla şaşıran vatandaşlar, daha sonra GİMA önündeki Devlet Halk Dansları Topluluğu’nun danslarıyla coştu. Sakarya Meydanı’nda senfoni orkestrasıyla karşılaşan vatandaşlar, metronun Yüksel Caddesi çıkışında Oda Müziği dinledi.

  Şaka gazete başlığı telefonları kitledi

  BATMAN’daki yerel gazetelerin yaptığı 1 Nisan şakası, belediyenin telefonlarını kitledi. Batman’da yüzde 73.1 oy alarak rakiplerine büyük fark atan Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan’a 1 Nisan şakası yerel gazetelerden geldi. ‘Kalkan’a şok karar’, ‘Mazbatayı Dağ alacak’ başlıklı manşetlerle yayınlanan yerel gazeteler, Kalkan’ın İl Seçim Kurulu kararınca görevinden alındığını şaka yoluyla yazdı. İkinci sırada yer alan Saadet Partisi adayı M.Sait Dağ’ın mazbatayı alacağını yazdı. Ancak haberin sonundaki şaka bölümünü okumayan bir çok kişi bunun doğru olduğunu sanarak, belediyenin telefonlarının kilitlenmesine neden oldu.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı