GeriGündem Bunun adı mucize
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bunun adı mucize

Bunun adı mucize
refid:14637755 ilişkili resim dosyası

17 yaşındaki İngiliz kızın iki haftalık ömrü vardı. İyileşti, böbrek hastası oldu. Genç kız son olarak kanseri de yendi.

İngiltere’de 17 yaşında bir genç kız, yaşamında bir insanın yaşayabileceği en büyük sağlık felaketlerini atlatmasına rağmen dimdik ayakta kalarak bütün insanlığa ibret dersi verdi.

Daily Mail’in haberine göre, İngiltere’nin Sunderland kentinde yaşayan Danielle Stone, henüz üç aylıkken kardiyomiyopati hastalığına yakalandı. Kalp yetersizliğine yol açan bu hastalık yüzünden Danielle'e sadece iki haftalık ömrünün kaldığı söylendi. 

Yalnızca kalp nakliyle yaşayabileceği söylenen bebeğe iki hafta içinde bir kalp bulundu ve nakledildi.

Böbrekleri iflas etti

Ancak aradan geçen 13 yıl içinde, Danielle’in böbrekleri, aldığı ilaçlar yüzünden iflas etti. Birkaç ay böbrek makinelerine bağlı olarak yaşayan 13 yaşındaki Danielle’e annesinden alınan böbrek nakledildi.

Stone ailesi, kızlarının artık sağlığına kavuştuğunu düşündüğü bir sırada Danielle, 14 yaşında bu kez de lenf kanserine yakalandı. Doktorlar yaklaşık iki yıl boyunca aralıksız kemoterapi gören Danielle’in nihayet tam sağlığına kavuştuğunu açıkladı.

Her hafta hastaneye giderek kontrolden geçen Danielle bugün Sunderland Koleji’nde hemşirelik eğitimi görüyor. Hayatının yarısından fazlasını hastane yataklarında geçiren genç kız buna rağmen hayatın yaşamaya değer olduğunu söylüyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle