Gündem Haberleri

  Bunlar deli saçması

  Nurettin KURT/ ANKARA
  12.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Eski özel harekâtçı Susurluk Davası hükümlüsü Ayhan Çarkın’ın itirafları üzerine yeniden başlayan faili meçhul cinayetler soruşturması kapsamında tutuklanan 7 özel harekat polisinin ardından, dönemin Özel Harekât Daire Başkan Vekili İbrahim Şahin de ifadesinin alınması için Ankara’ya getirildi.

  Ergenekon davası kapsamında halen Silivri’de tutuklu bulunan Şahin, jandarma eşliğinde dün sabah saatlerinde soruşturmayı yürüten özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Hakan Yüksel’in makamına çıkarıldı. Burada bir süre avukatı Basri Aydın ile evrakları inceleyen ve görüşme yapan Şahin, “Bunlar deli saçması” diyerek tepki gösterdi. Daha sonra ifadesinin alınması için savcının odasına alınan Şahin, kendisine yöneltilen suçlamaları reddetti. Şahin tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkeme Şahin’i tutukladı.
  Dosya açıldı    
  Ankara’da 1994 yılında Avukat Yusuf Ekinci, Avukat Faik Candan, Sağlık Bakanlığı’nda Müfettiş Namık Erdoğan ve Altındağ Nüfus Müdürü Mecit Baskın’ın öldürülmesinin ardından, eski özel harekâtçı Ayhan Çarkın’ın itirafları üzerine 17 yıl sonra yeniden başlatılan faili meçhul cinayetler soruşturmasında şimdiye kadar toplam 7 eski polis tutuklanmıştı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı