Gündem Haberleri

  Bunca zehir Fateh’in çıktı

  Çetin AYDIN / İSTANBUL
  28.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul’da ele geçen 354 kilo 800 gram eroinin sahibinin Avrupa’daki ‘zehir’ trafiğini yöneten önemli isimlerden İran uyruklu Hollanda vatandaşı Farjad Fateh Rad olduğu tespit edildi. Rad ile ilgili dosya ‘acil’ koduyla Hollanda’ya gönderildi.

  NARKOTİK Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin ele geçirdiği 354 kilo 800 gram eroinle ilgili detaylar belli olmaya başladı.

  Polis, 6 aylık takip sırasında, eroin sevkiyatını organize eden Orhan Turgut ve Mehmet Gündoğan’la Hollanda’dan gelen bir kişinin görüştüğünü belirledi. Bu yabancının, uyuşturucu baronunun talimatını getirdiği belirlendi.

  Kırmızı bülten çıkacak

  Turgut, Gündoğan ve 4 kişinin daha tutuklandığı operasyonda, Hollanda’da yaşadığı belirlenen uyuşturucu baronunun İran uyruklu, Hollanda vatandaşı Farjad Fateh Rad olduğu tespit edildi.

  Türkiye’de başka bir operasyondan daha aranan Rad’ın, Avrupa’da uyuşturucu trafiğini koordine eden önemli bir isim olduğu belirlendi. Rad’la ilgili hazırlanan dosya “acil” koduyla Hollanda emniyet birimlerine gönderildi. Üst düzey bir emniyet yetkilisi, Rad’ın kaçma ihtimaline karşı, Interpol kanalıyla aranması için önce acil aramalarda devreye sokulan ‘difüzyon’ daha sonra da ‘kırmızı bülten’ çıkarılacağını söyledi.

  Polis rüşveti geri çevirmişti

  Gündoğan, yakalandığı cipin bagajındaki 515 bin 560 Euro’yu kendisini yakalayan ekibe, “Beni bırakın, parayı alın” diyerek, rüşvet teklifinde bulunmuş ancak polisler bu teklifi geri çevirmişti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı